Kompiuteriai / internetas,  Verslas / Ekonomika

Pinigu siuntimas i Anglija

Alternatyva bankams

Pinigu siuntimas i anglija iš Lietuvos, ar atvirkščiai, paprastai būna vykdomas per banką. Vis dėlto, atsiranda alternatyvų tokioms operacijoms ir pinigų siuntimas atliekamas, naudojantis individualių įmonių paslaugomis. Kaip tai veikia? Ar tai saugu? Kokie tokių bendrovių privalumai? Apie visa tai kalba finansų ekspertė Karolina, dirbusi vienoje tokių pervedimo bendrovių.

Tarptautinių pervedimų bendrovių veikla

Pinigu siuntimas i Anglija
Pinigu siuntimas i Anglija

„Įprastai pinigu siuntimas is uzsienio i lietuva vyksta banke. Kai dirbau alternatyvioje įmonėje, pastebėjau, kad dauguma tiesiog nežino, jog pervedimai gali būti vykdomi ir kaip nors kitaip, ne banke. Taigi, natūralu, kad ir naujai susipažinusių su tuo klientų pasitikėjimą užsitarnauti būdavo nelengva. Tekdavo ilgai įtikinėti, kad įmonės veikla yra visiškai patikima – juk, priešingu atveju, jau nebeveiktume. Įsivaizduokite, kaip gi galėtų dirbti tarptautinių pervedimų bendrovė, apgavusi vieną ar daugiau žmonių, patikėjusių jai savo pinigus? Kas, apgautas ar net apiplėštas, tylėtų ir leistų toliau vykdyti aferas? Taigi, pagrindiniu argumentu, kodėl mūsų alternatyvių pervedimų bendrovė yra patikima, nurodydavau faktą, jog jau daugybė žmonių patikėjo savo pinigų siuntimą būtent mums ir nenusivylė. Žinoma, stiprus faktas yra ir tas, kad tokių įmonių veiklą prižiūri tarptautiniai ar vietos finansų kontrolės centrai. Jie nuolat tikrina pinigų srautus ir nepraleistų nė menkiausio neatitikimo.“. Paklausta, ar, netgi skaidriai vykdydama savo veiklą, viena ar kita alternatyvių pervedimų bendrovė kartais nesiima kiek klaidinančios reklamos, Karolina atsako: „Negaliu kalbėti už visas įmones, tačiau, nei dirbdama vienoje tokių organizacijų, nei stebėdama konkurentus, nepastebėjau apgaulingų būdų pareklamuoti savo veiklą. Nepaisant visko, pasikartosiu – kam įmonei rizikuoti savo reputacija ir bandyti kažką apgaudinėti? Tai nelogiška. Pinigu siuntimas i uzsieni – tai, dažniausiai, pakankamai nemažų pinigų sumų srautai. Klientai neleistų, kad iš jų tylomis būtų išvilioti keli šimtai ar keli tūkstančiai. O juk neskaidri veikla netruktų išaiškėti. Pervedimai šio tipo įmonėse vykdomi greitai – dažnai paros bėgyje.“.

Alternatyvių pervedimų privalumai

Kai aktualus pinigu siuntimas is lietuvos i anglija, iš Didžiosios Britanijos į Lietuvą ar kitą šalį, bankams vis dar teikiama pirmenybė. Karolina, savo ruožtu, akcentuoja, kad individualios pervedimų paslaugas teikiančios įmonės irgi turi daug privalumų: „Sakau tai objektyviai: kaip finansų analitikė, pastebiu daug alternatyvių pervedimų bendrovių privalumų. Vienas jų – operacijų atlikimo greičiai. Turbūt visi sutiks, kad kartais tiesiog nėra galimybių laukti, kol siunčiamus pinigus asmuo gaus po savaitės ar net gi po kelių dienų. Tarptautinius pervedimus Europoje ir pasaulyje siūlančios įmonės pasirūpina, kad siunčiami pinigai pasiektų gavėją kuo greičiau – kartais, kaip jau minėjau, tam prireikia vos vienos paros. Kitas dalykas – visai nedideli mokesčiai. Tai irgi svarbu. Daugeliui aktualu sutaupyti, o tai padaryti, pervedinėjant pinigus, irgi yra realu. Tereikia išsamiai pasidomėti pervedimo sąlygomis, įkainiais. Žodžiu, reikia pasistengti kiek įmanoma aiškiau suvokti mokėjimo už pervedimą detales, kad vėliau nekiltų nesusipratimų.“. Karolina pastebi, kad tarptautinius pervedimus per minėtas įmones dažniausiai, vis dėlto, atlieka jauni žmonės, kai vyresniosios kartos atstovai lieka prie bankų. Ar, jos nuomone, situacija greitu metu pasikeis? „Sunku pasakyti, kas turėtų nutikti, kad didesnė dalis žmonių bankus iškeistų į alternatyvias pervedimų bendroves. Kol kas galiu pasakyti tik tiek, kad akivaizdu, jog pinigu siuntimas i anglija ar iš jos, ir panašiai, vykdomas dažnai. Jeigu ateityje „pinigų srautai“ tarp užsienio šalių tik dažnės ir spartės, galima daryti prielaidą, kad vis daugiau žmonių susidomės alternatyvomis bankams.“.