Būstas

Pintų baldų priežiūra

Tikras malonumas gražų vasaros vakare sėdėti pintame fotelyje ir mėgautis gardžia arbata. Pinti baldai ne tik pagyvins namų aplinką, bet ir suteiks jaukumo bei galimybę patogiai leisti laiką lauke. Vis dėlto, kad įsigytas pintų baldų komplektas tarnautų ilgai, turite šiuos baldus tinkamai prižiūrėti. Kaip tai padaryti? Apie tai ir pakalbėsime šiame straipsnelyje.

Tarp vytelių labai dažnai įstringa smulkių šiukšlių bei šapelių. Jei galite – šapelius išrinkite rankomis, tačiau jei to padaryti neįmanoma, naudokite šepetėlius ar teptukus. Tiesiog lengvai braukite per baldą – smulkios šiukšlės bei šapeliai iškris patys.

Pačias įvairiausias dėmes, esančias ant pintų baldų lengvai pašalinsite skudurėliu suvilgytu muiluotu vandeniu. Muiluotas vanduo – labai pigi ir paprasta, tačiau pati tinkamiausia priemonė šalinti dėmėms, esančios ant pintų baldų.

Jei tik turite galimybę, nelaikykite pintų baldų ilgą laiką ant saulės – ilgainiui jie išbluks ir praras puikią išvaizdą. Na, o jei pintus baldus laikote patalpoje – nestatykite jų arti šildymo prietaisų, kadangi jie gali padaryti tokią žalą kaip tiesioginiai saulės spinduliai. Beje, pinti baldai laikomi toje vietoje, kurią pasiekia tiesioginiai saulės spinduliai ar šalia šildymo įrenginių, dėl drėgmės stokos greitai išsausėja, tad gali pradėti lūžinėti ar skilinėti. Kad taip nenutiktų pintus baldus retkarčiais sudrėkinkite vandens dulksna – ji padės išlaikyti reikiamą drėgmės kiekį. Na,  o jei buvote išvykę ar neturėjote galimybės pintais baldais pasirūpinti dėl kitų priežasčių ir pamatėte, kad baldai yra pernelyg išsausėję – nieko nelaukdami uždėkite ant šlapius rankšluosčius ir laukite kol išdžius – tai padės atkurti drėgmės balansą.

Na, o pirkdami šiuos baldus atminkite, jog kuo pinti baldai yra brangesni, tuo jie patvaresni ir ilgiau tarnaus. Pinti baldai, kurie kainuoja daugiau yra pagaminti iš kokybiškesnių, tvirtesnių vytelių.