Automobiliai / Motociklai

Pirkti naują ar dėvėtą automobilį?

Pirkti dėvėtą automobilį Lietuvoje yra normalu. Lyginant naują automobilį su dėvėtų paprastas žmogus mato nedaug skirtumų. Dažnai yra svarbiausia kaina, išvaizda ir prestižas. Tiesa, naujas ir dėvėtas automobilis turi daugiau skirtumų nei atrodo iš pirmo žvilgsnio.  

Svarbu prisiminti, kad kai perkate dėvėtą automobilį jis jau būna praradęs didelę savo pradinės vertės dalį. Statistiškai per pirmuosius 2-3 riedėjimo šiame pasaulyje metus naujas automobilis praranda iki 30% savo vertės.

Kelių metų senumo automobilis yra puikus pasirinkimas, kai už tą pačią kainą norisi daugiau. Puikus pavyzdys yra kainų skirtumo nebuvimas tarp kelių metų senumo minivano ir naujo sedano. Pirkdami kelis metus dėvėtą automobilį galite nusipirkti tinkamesnį jūsų didelei šeimai variantą. Tas pats galioja ir prestižiniams automobiliams. Už tą pačią kainą, kaip naujo vidutinės klasės automobilio galite įsigyti kelių metų senumo aukštesnės klasės Audi, Lexus ar BMW.

Labai svarbu pasidomėti ar visą laiką nuo pagaminimo šio automobilio priežiūra rūpinosi tik oficialus gamintojo atstovas ir ar viskas buvo daroma pagal griežtus reikalavimus. Jei atsakymas „taip“, jūs radote puikų dėvėtą automobilį.

Vis daugiau gamintojų siūlo sertifikuotus dėvėtus automobilius. Šis terminas reiškia, kad autodiagnostika ir remontu užsiimė profesonalai ir, kad šis automobilis yra ne tik techniškai tvarkingas, bet jam taip pat duodama garantija. Tiesa, automobiliai su šia garantija atsieis truputi brangiau nei analogiški tokio pat senumo modeliai be garantijos. Kainų skirtumas yra palyginti maža kaina už ramų ir užtikrintą važinėjimą su naujai įsigytu automobiliu.

Jei vis dėlto perkate automiblį be garantijos, susitarkite su savininku, kad kartu nuvažiuosite į autoservisą ir patikrinsite automobilio techninę būklę. Kompiuterinė diagnostika parodys visus galimus gedimus ir įsitikinę prekės kokybe galėsite atlikti galutinį sprendimą pirkti mašiną ar ne.

Galiausiai, naujų automobilių pliusai. Nusipirkus naują automobilį ne tik nuostabiai jaučiatės, bet ir esate aprūpintas naujausiomis ir pažangiausiomis šių laikų technologijomis. Taip pat kiekvienais metais griežtėja saugumo reikalavimai ir naujas automobilis dažniausiai būna saugesnis už senesnius modelius.
autodiagnostika