Laisvalaikis / Pomėgiai

Pirotechnikos gaminių rūšys

Pirotechnikos gaminiai yra labai įvairūs –  baterijos, fejerverkai bei jų rinkiniai, petardos ir kt. Reikia pabrėžti, kad kiekvienai pirotechnikos gaminių rūšis turi tik jai būdingas ypatybes. Būtent dėl šios priežasties, būtina susipažinti su kiekviena pirotechnikos gaminių rūšimi. Apie tai ir pakalbėsime šiame straipsnelyje.

Fejerverkai bei jų rinkiniai

Fejerverkai bei jų rinkiniai – tai bene pati populiariausia pirotechnikos gaminių rūšis. Belieka tik spėlioti, kokia yra fejerverkų populiarumo priežastis, tačiau galima daryti prielaidą, kad dauguma žmonių šį pirotechnikos gaminį renkasi dėl itin paprasto naudojimo. Žinoma, įsigijus fejerverką nereikia manyti, jog jis yra toks pats, kaip ir tas fejerverkas, kurį pirkote praėjusiais metais, tad kiekvieną kartą atidžiai perskaitykite instrukcijas. Paprastai fejerverkai yra įsmeigiami į žemę arba įstatomi į butelius. Fejerverkų galite įsigyti labai įvairių: skirtingumo galingumo, vienos ar kelių skirtingų spalvų. Fejerverkų kaina priklauso nuo spalvos, galingumo bei šūvių.

Raketos

Svarbiausias dalykas, kurį būtina pasakyti apie raketas yra tas, jo tai – pats pavojingiausias pirotechnikos gaminys. Labai svarbu, kad raketa būtų įsmeigiama į butelį, kadangi į žemę ar sniegą įsmegta raketa gali neiššauti ir sprogti tiesiog ant žemės, sužalodama aplinkui stovinčius žmones.

Lazdos

Labai dažnai žmonės šį pirotechnikos gaminį  naudoja netaisyklingai. Jei nenorite būti vienu iš jų, atminkite, jog šis pirotechnikos produktas visų pirma turi būti įstatomas į butelį ir tik po to uždegamas. Bene didžiausias šių  pirotechnikos gaminių privalumas yra tas, jog jie gali atlikti nuo keliasdešimties iki kelių šimtų šūvių.

Petardos

Kalbant apie šią pirotechnikos gaminių  rūšį, dera pasakyti, kad prekyba šiais produktais mūsų šalyje yra uždrausta. Vis dėlto, netrūksta prekybininkų nelegaliai prekiaujančių petardomis šalies turguose. Ir nors šis gaminys legaliai neparduodamas, dera priminti svarbų dalyką, susijusį su šiuo gaminiu: kokybiškai pagaminta petarda sprogsta nuo padegimo praėjus 7 – 8 sekundėm, o prastos kokybės petarda sprogsta jau po 1 ar 2 sekundžių.

Bengališkos ugnelės

Tai ypač mažo galingumo pirotechnikos priemonės. Būtent dėl šios priežasties jos yra dažnai naudojamos per vaikų gimtadienius. Deginant bengališkas ugneles, dera prisiminti, jog tarp jos liepsnos ir jūsų turi būti ne mažesnis kaip 50 cm atstumas.