Būstas

Plastikiniai langai kainos

Plastikiniai langai kainos
Plastikiniai langai kainos

Naudotų langų privalumai ir trūkumai

Bet kuriame būste anksčiau ar vėliau tenka keisti langus. Net jei pasirenkami gana pigūs plastikiniai langai, kainos skaičiuoklė atskleidžia kone šiurpą keliančius rezultatus. Tačiau taip nutinka toli gražu ne visiems. Kol vieni graužiasi dėl būsimų išlaidų, kiti randa išeitį – atsinaujinimui pasirenka ne naujus, o jau naudotus plastikinius langus. Be abejo, toks pasirinkimas vertinamas prieštaringai: juk ir moneta turi dvi puses. Vis dėlto tai – vertas dėmesio sprendimas, kurį puikiai iliustruoja jį priėmusių kalbintų kauniečių patirtis.

Kai galimybės ribotos

Naudoti plastikiniai langai – drąsus poelgis, atnešantis neabejotinos naudos. Iš tiesų ji yra dviguba, orientuota ne vien į tokius langus įsigijusius žmones. Tačiau jų pergalė – pirmiausia. Tuo įsitikinę kalbinti Jonas ir Kristina. Pora naudotais langais džiaugiasi jau penkerius metus. Jonas pasakoja: „Įsikėlėme gyventi į labai apleistą butą. Taigi, pamažu teko imtis remonto. Žinoma, tai kainavo daug pastangų ir lėšų. Galų gale atėjo ir langų eilė. Iškart nusprendėme, kad norime būtent plastikinių langų – jie ilgaamžiai, palyginti nebrangūs ir lengvai prižiūrimi. Tačiau apskaičiavę galimą kainą nustėrome…“

Porai teko dar sykį apsvarstyti savo galimybes. Tačiau ji greitai  rado išeitį. „Kažkur perskaičiau skelbimą, kad parduodami neilgai naudoti, kone apynaujai langai. Nusprendėme juos apžiūrėti ir apsidžiaugėme – jie iš tiesų buvo geros būklės, o kaina – mažesnė, nei buvo verta mokėti. Dabar tegalime kitiems patarti, kad išbandyti tokį variantą tikrai verta, ypač kai finansinės galimybės yra ribotos“, – teigia Kristina.

Tačiau esama ir kitokios naudos. Ji susijusi su ekologinėmis nuostatomis. Apie tokias kalba Vytautas: „Manau, kad žmonėms jau seniai laikas susimąstyti apie žalą, daromą gamtai. Kai nusprendžiau keisti langus, ėmiausi ir savo idėjų įgyvendinimo. Žinoma, naudoti plastikiniai langai kainos atžvilgiu buvo labai patrauklūs, tačiau dėl jų apsisprendžiau dėl to, kad nesinorėjo sąvartyne ar kur pamiškėje matyti tokių atliekų. Taigi, pasirūpinau tolesniu jų panaudojimu.“ Vaikinas teigia nė kiek nesigailįs. Jo namuose antram gyvenimui atgyja daugybė nenaujų daiktų, aplinkiniams ir svečiams primindami, kaip greitai pradingsta dėmesys. Taigi, toks poelgis buvo naudingas ne vien finansiškai, bet ir dvasiškai.

Stipri rizika ir laikas

Deja, ne visų, kuriuos nugąsdino plastikiniu langu kainos skaičiuokle, patirtis yra tokia teigiama. Kitokią istoriją pasakoja Ignas: „Kadangi esu studentiškos sielos, susidomėjau galimybe įmontuoti pigesnius, naudotus langus. Deja, tai buvo didelė klaida. Įsigijau langus, pagamintus Čekijoje. Jau pirmosios žiemos metu įsitikinau, kad klimatas šalyse stipriai skiriasi. Montavimas buvo kokybiškas, tačiau pačius langus galų gale teko išmesti – prisimenu tuos metus kaip labai žvarbius.“ Tačiau, kaip pripažįsta pats vaikinas, jo idėja nepasiteisino, nes naudoti plastikiniai langai kaina suviliojo per staigiai. Tokiam žingsniui reikėjo atidesnės langų atrankos.

Kai kaunietę Ivetą domino plastikiniai langai, kainos skaičiuoklė taip pat paliko įspūdį. Pasak jos, tai – puiki priemonė, leidžianti įvertinti ir naudotų langų montavimo sąnaudas. Tačiau moteris įžvelgia tokio pasirinkimo trūkumą – naudoti plastikiniai langai kaune ar bet kur kitur nebeturi ne vien kokybės garantijos, bet ir ilgo naudojimo termino. „Juk iš tiesų nežinia, kiek laiko buvo naudoti tie langai. Vadinasi, gal jų kokybiškam eksploatavimui telikę kokie penkeri metai. Tuomet palyginus išlaidas, teigiama nuomonė svyra naujų langų pusėn“, – svarsto moteris.

Vis dėlto jei svajonių pasirinkimas yra plastikiniai langai, kainos skaičiuoklė gali labai praversti. O naudotų langų montavimas – tikrai svarstymų vertas veiksmas. Ypač, jei laiko kokybiško varianto paieškai yra, o noras įsikurti pigiau ir nežalojant gamtos – begalinis. Juk teigiama, kad tikros svajonės užaugina sparnus.