Būstas

Plastikinių langų kainų ypatumai

Kaip rodo statistika, plastikiniai langai yra pati populiariausia langų rūšis. Nors yra nemažai priežasčių, kurios nulemia didelį šių langų populiarumą, bene pagrindinė priežastis, kodėl šie langai yra tokie populiarūs yra jų kaina. Kaip žinia, plastikiniai langai kainoja pigiau nei mediniai ar aliuminiai langai. Tačiau kodėl taip yra? Kas lemia mažesnę jų kainą? Visus šiuos klausimus ir aptarsime šiame straipsnelyje.

Taigi, nuo ko priklauso plastikinių langų kainos? Savaime suprantama, pagrindinis kriterijus, lemiantis kainą, yra medžiaga iš kurios pagamintas langas. Tai, jog plastikinių langų kainos palyginti su medinių ar aliuminių langų kainomis yra mažesnės, lemia plastikas. Kaip žinia, plastikas yra pigesnes nei mediena ar aliuminis. Būtent tai ir yra pagrindinė priežastis, dėl kurios plastikinių langų kainos yra mažesnės. Daugumai žmonių iškyla klausimas, kodėl plastikas kainuoja mažiau nei medis ar aliuminis, atsakymas į šį klausimą yra labai paprastas: plastikas už medį ar aliuminį kainuoja pigiau, todėl, kad neturi tokių savybių, kurios gali pasigirti šios kitos dvi medžiagos. Štai, pavyzdžiui, medis yra natūrali ir gyva medžiaga, kuri praleidžia orą, o aliuminis – ypač tvirtas bei patikimas. Deja, plastikas šių savybių neturi – jis nepraleidžia oro kaip mediena ir nėra toks tvirtas kaip aliuminis. Taigi, pagrindinė priežastis, nuo kuris priklauso plastikinių langų kainos yra pati medžiaga (plastikas), iš kurios gaminami šie langai.

Tačiau atsakant į klausimą, nuo ko priklauso plastikinių langų kainos, reikia pabrėžti, jog plastikas gali būti įvairių rūšių, be to, savo sudėtyje gali turėti priemaišų. Dėl šių priežasčių, plastiko kokybė nėra vienoda, tad plastikas gali būti tie aukštos, tiek žemesnės kokybės. Priklausomai nuo to, kokios kokybės plastikas yra parenkamas langams gaminti, priklauso ir galutinė langų kaina.