Laisvalaikis / Pomėgiai

Plaukimas baidarėmis: kas žinotina apie maršrutą?

Dauguma žmonių, kurie dar nei karto nėra plaukę baidarėmis, mano, jog plaukimas baidarėmis yra labai paprastas: tiesiog išsinuomoji baidarę, susirandi draugų kompaniją ir mėgaujiesi puikiu laiku. Tačiau riekia pastebėti, jog ne viskas ir visada yra taip paprasta, kadangi reikia numatyti daug dalykų. Vienas iš jų yra – maršrutas. Taigi, jei esate iš tų žmonių, kurie nieko nenutuokia šioje srityje ar maršruto sudarymas atrodo tikra kančia, šis straipsnelis yra kaip tik jums – čia pateikiami patarimai padės lengviau pasiruošti puikiam pasiplaukiojimui baidarėmis.

Plaukimas baidarėmisVisų pirma turite nuspręsti, kur norite plaukti ir ką norite pamatyti. Puiku, jei turite konkrečių pageidavimų ir vietovių, kurias norite apžiūrėti plaukdami. Štai pavyzdžiui, jei jūsų tikslas yra baidarės Vilnele, tuomet pasidomėkite, kokią šios upės atkarpą galite įveikti, jei norėtumėte plaukti kita upe, atitinkamai rinkitės kitą upę. Tačiau taip pat svarbu yra atminti, jog kiekviena upė pasižymi tam tikrais ypatumais, todėl labai svarbu surinkti kuo daugiau informacijos ir apibrėžti svarbiausius dalykus. Na, o maršrutą sudaryti atsižvelgiant į juos.

Kuomet kalbama apie maršrutą, reikia pasakyti ir dar vieną dalyką: nemaža dalis žmonių, ypač tų, kurie maršrutą ruošiasi sudaryti pirmą kartą, svarsto, ką daryti: patiems sudaryti maršrutą ar pasinaudoti jau sudarytų maršrutų idėjomis. Kad būtų lengviau pasiręsti šioje situacijoje, dėmesį atkreipkite į savo poreikius bei norus: jei matote jau sudarytą maršrutą, kuris idealiai juos atitinka, nedvejodami jį ir pasirinkite. Nauda bus dviguba: turėsite maršrutą, kuris puikiai atitinka jūsų poreikius bei norus, o taip pat nesugaišite laiko jo sudarymui. Beje, reikia pastebėti, jog jau paruoštų maršrutų galima rasti didžiosiomis šalies upėmis: baidarėmis Vilnele, Nemunu, Nerimi ir pan.

Na, o pabaigai belieka tik priminti, jog visada yra išmintinga pasinaudoti patarimais tų žmonių, kurie jau yra buvę atsidūrę tokiose situacijose. Taigi, jei ruošiatės sudaryti maršrutą, ieškokite žmonių, kurie tai jau darė – tokie žmonės tikrai ras, ką jums patarti. Ieškokite tokių žmonių šeimos rate, giminėje, darbovietėje ar keliautojų forumuose.