Medicina / Sveikata

Plaukų priežiūra vasaros metu

Ant šilto smėliuko gulite paplūdimyje. Malonus ir gaivinantis vėjelis kedena jūsų plaukus. Mėgaujatės nuostabiu oru ir saulės spinduliais. Gyvenimas puikus. Tačiau staiga jūs suprantate, kad viskas iš tiesų nėra visiškai taip, kaip iš pradžių galėjo pasirodyti. Susiduriama su realybe. Žvelgdamos į veidrodį pastebite išsausėjusius ir papilkėjusius, kai kur susigarbanojusius ir pažeistais galiukais plaukus. Viso to kaltininkas yra vasarai būdingi natūralus aplinkos veiksniai. Kad galėtumėte efektyviai nuo to apsisaugot, o jūsų plauku prieziura būtų nepriekaištinga, pateiksime jums kelis patarimus.

Dėvėkite kepurę. Jūs tai tikrai žinojote, tačiau bet kuriuo atveju negalima to nepaminėti. Plaukai yra visiškai neatsparūs saulės poveikiui ir ilgainiui dėl to išsausėja ir ima lūžinėti. Išretėję plaukai tai pat padidina galvos odos nudegimo riziką. Išsirinkite tokią kepurę, kuri leis galvos odai kvėpuoti ir nesuspaus jūsų plaukų.

Plauku prieziuraNepersistenkite. Kaip jau supratote, kiekvieną iš mūsų lauke neišvengiamai veikiantys natūralūs veiksniai turi neigiamą poveikį plaukams – jie ima lūžinėti ir išsausėja. Kadangi nemaža dalis moterų, bandydamos kaip įmanoma labiau apsisaugoti nuo visų neigiamų veiksnių, vienu metu ima naudoti labai daug įvairių plaukų priežiūros priemonių, kartais susiduria su dar didesnėmis problemomis. Be abejo, plaukų priežiūra negali būti įsivaizduojama be profesionalių kosmetikos produktų, tačiau retkarčiais savo plaukams reikėtų leisti pailsėti, t.y. kartkartėm nenaudoti plaukų džiovintuvo, žnyplių, šepečių ir įvairių kitų priemonių.

Pasirūpinkite savo galvos odos ir plaukų apsauga nuo saulės. Jei planuojate kurį laiką praleisti lauke – paplūdimyje, treniruotėje ar sode, pasirinkta kokybiška apsauga nuo saulės padenkite savo galvos odą ir šiek tiek plaukus.

Naudojant nenuplaunamus kondicionierius, plaukai atrodo puresni ir stangresni bei elastingesni. Tai ypač svarbu gležniems plaukams drėgname ore.

Nepamirškite naudoti sausiems plaukams skirtą kondicionierių. Į delną įlašinkite nedidelį lašelį kondicionieriaus, paskirstykite jį ant abiejų delnų ir palengva įtrinkite jais plaukus, masažuodami plaukų šaknis ir galvos odą bei judėdami link plaukų galiukų. Kondicionierius ir efektyvi plaukų priežiūra yra du vienas nuo kito neatsiejami dalykai. Jų pagalba drėkinsite plaukus ir apsaugosite juos nuo išsausėjimo, kurį sukelia saulė ir vėjas.

Šiltas vanduo gerina žvilgesį. Apsauginiai aliejai esantys ant galvos odos, pavyzdžiui, riebalai, veikia lyg natūralus kondicionierius ir suteikia plaukams daugiau žvilgesio. Karštas vanduo šalina šiuos aliejus ir palieka galvos odą sausą. Todėl, trinkdami plaukus, visuomet naudokite tik šiltą arba drungną vandenį.

Sumažinkite temperatūrą. Jei jums būtina pasinaudoti šukuosenos formavimo priemonėmis, pasistenkite nustatyti žemesnę temperatūrą tam, kad išvengtumėte plaukų pažeidimo. Ploni plaukai yra ypač pažeidžiami. Prieš pradėdami formuoti šukuoseną su karštį skleidžiančiais prietaisais, naudokite nenuplaunamą kondicionierių.

Plaukų kaukė. Reguliariai naudokite kaukes, skirtas plaukams. Tokiu būdu išvengsite jų išsausėjimo. Tokias kaukes šiandien galima įsigyti bet kurioje kosmetikos prekių parduotuvėje arba pasidaryti pačioms.

Prižiūrėdamos savo plaukus ir kuo labiau vengdamos tiesioginių saulės spindulių, ir kitų neigiamai plaukus veikiančių veiksnių, jūs galėsite džiaugtis norimais rezultatais. Plaukų priežiūra niekuomet nebus sudėtinga ar varginanti, jei naudosite profesionalias priemones ir visa tai įtrauksite į savo kasdienę dienotvarkę. Tai ilgainiui taps natūralia ir neatsiejama jūsų kasdienybės dalimi.