Kelionės / Turizmas,  Lietuvoje

Poilsis Palangoje – atgaiva kūnui ir sielai

Vasaros atostogos daugeliui asocijuojasi su žydra jūra, šilta saule ir svaiginančio naktinio gyvenimo malonumais. Dažnas mūsų atostogas planuoja Lietuvos pajūryje, dažniausiai pasirenka vasaros sostinę – Palangą.  Sava šalis, pažįstama kultūra, galimybė išvykti ir grįžti tą pačia dieną skamba labai viliojančiai daugeliui mūsų. Ypač jei turite nuosavą transporto priemonę kliūčių išvykai į pajūrį nebelieka. Tačiau ir neturit savo transporto šiais laikais jau nebekyla problemų patogiai keliauti: autobusuose visos sėdynės patogios, dažnai būna televizorius ir net atsirado galimybė kartu su savimi vežtis dviratį. Keliavimas dar niekada nebuvo toks malonus procesas. Telieka susikrauti daiktus, susirasti nuostabių draugų būrį ir keliauti į Lietuvos atostogų sostinę.

Poilsis Palangoje neatsiejamas nuo žydros jūros, kaitrios saulės ir, žinoma, Palangos tilto, kuris kviečia apsilankyti tiek mažus, tiek didelius. Kiti gausiai turistų lankomi objektai Palangoje tai Birutės kalnas, botanikos sodas, Gintaro rūmai. J. Basanavičiaus gatvė sezono metu tiesiog atgyja – gatvės muzikantai, šokėjai demonstruoja savo talentus, kurie prikausto daugelio turistų dėmesį. Žavios merginos ragina vyrus pirkti iš jų raudonas rožes ir dovanoti jas savo moterims. Daugelis poilsiautojų pasinaudoja galimybe išsinuomoti dviratį ir jo pagalba susipažinti ne tik su Palanga, bet ir su jos apylinkėmis. Dviračio takas nusidriekęs nuo Šventosios iki Klaipėdos, taigi aktyvaus poilsio mėgėjai tikrai turės galimybę praleisti laiką pagal savo poreikius.

Dažniausi sunkumai, su kuriais susiduria poilsiautojai, tai gyvenamosios vietos paieška. Vasaros metu rasti vietą nakvynei už patrauklią kainą yra ganėtinai sunku. Kokybiškas miegas, rami ir saugi aplinka labai ženkliai prisideda prie nepamirštamų atostogų. Jei prastai išsimiegosite, kitą dieną gali nebelikti jėgų tęsti kelionės dviračiu arba kankins slogi nuotaika. Geriausia gyvenama vieta rūpintis dar prieš prasidedant atostogoms, ankstyvą pavasarį arba žiemai baigiantis. Išankstinė rezervacija jums padės susirasti optimaliausią variantą kokybės ir kainos santykiu. Jei kambario ieškosite jau vasarai prasidėjus, arba tik atvykus į Palangą, jus gali nemaloniai nustebinti šoktelėjusios nuomos kainos.

Poilsis Palangoje prie jūros yra būtinas vaistas visiems, kurie pavargo tiek fiziškai, tiek psichologiškai. Nors kai kurie skundžiasi, kad kainos labai didelės, tačiau rekomenduotume per atostogas labai netaupyti ir savęs nevaržyti – palepinkite ir savo sielą ir kūną, patirkite naujų įspūdžių. Atostogos turi būti tokios, kad dar ilgai gyventumėte prisiminimais apie jas ir su nekantrumu lauktumėte kitos vasaros.