Kompiuteriai / internetas

Pokalbis su kompiuterių meistru: kai sugenda nešiojami kompiuteriai

Kai sugenda nesiojami kompiuteriai, patys kokios nors atsarginės detalės nepasikeisite. Jeigu viduje buvo svarbios medžiagos – ji tikriausiai visa ir lieka ten įkalinta. Tada belieka eiti pas meistrą. O meistras tikriausiai pastebi ir gedimų tendencijas, ir kitų įdomi dalykų gali papasakoti. Taigi, kalbamės su meistru ir prašome jo daugiau papasakoti apie šių problemų specifiką.

Dėl ko dažniausiai sugenda nesiojami kompiuteriai?

Galima sakyti, yra kelios pagrindinės priežasčių grupės. Pirma ir labai dažna: tai neatsargus pačių vartotojų elgesys. Antra grupė būtų ta, kurioje atsiranda aplinkybės netyčinės aplinkos, kai nėra kaltas nei gamintojas, nei vartotojas. Na ir trečia yra tarsi žmogaus kūne genai, tai pačiame kompiuteryje jo savybės. Tarkime, kai kurie nesiojami kompiuteriai zaidimams negali tarnauti amžinai, jie turi ribotą laiką, tam tikros detalės dėl naudojimo paprasčiausiai susidėvi. Taigi, priežasčių yra visa virtinė, bet dažniausiai pasitaiko būtent tokių grupių.

nesiojami kompiuteriai

Gal galėtumėte daugiau papasakoti apie tas priežastis, kurių kaltininkai patys vartotojai. Ko reikėtų vengti, kaip saugoti savo kompiuterį, ką daryti, kad jis sėkmingai tarnautų?

Pirmas patarimas yra suvokti kompiuterį kaip trapų daiktą. Nesvarbu, kad jie dabar dažnai būna ir pigesni, ir reklamuojama, kad jie labai patvarūs, bet kompiuteris iš tikro vis tiek išlieka labai trapus daiktas, kurį reikia saugoti. Gal dar padidina tą įspūdį, kad galima neatsargiai su juo elgtis, tai, kad jis yra nešiojamas. O tai, ką mes nešiojame, galime tarsi nesaugoti. Jeigu sugrūdame neatsargiai drabužius į lagaminą, tai ir kompiuterį lyg niekur nieko prispaudžiame, pritraiškome į lagamino dugną. O paskui gailimės, kai jis ima kažko užsikirtinėti. Taigi, pirmiausiai reikia atsargiau su juo elgtis. Ypač, jeigu tai nesiojamas kompiuteris lieciamu ekranu. Reikia tada ypatingai jį saugoti. Geriau nepagailėti pinigų geram viršeliui, įdėklui, nes kitaip neteksite kompiuterio.

Dar vienas neatsargus elgesys, kuris visada prišaukia tą patį: valgymas prie kompiuterio. Kartais, kai nesiojami kompiuteriai issimoketinai būna pirkti, nespėja žmogus net išsimokėti visos sumos, o jau man atneša taisyti kompiuterį. Atsidarau – o viduje pyragas. Taip aš vadinu tokius reiškinius, kai po klaviatūra gali rasti viską, tik ne švarą. Blogas įprotis yra dvigubai blogas. Pats daug laiko praleidžiu su kompiuteriais, kaip ir kiti šių laikų žmonės, todėl žinau, kad tai tikrai nėra sveikintinas dalykas. Prie kompiuterio reikia būti saikingai, nes visai nematysit gyvenimo. Tai, viena vertus, kai valgoma taip, atsisakoma savo gyvenimo. Jau geriau su maistu šalia turėti mylimą žmogų, jau geriau kažkaip kitaip. Kita bėda – net ir geriausi nesiojami kompiuteriai, internetu pirkti, neatlaikys jūsų viso pusryčių, pietų ir vakarienės meniu. Patikėkite, nereikia maitinti kompiuterio trupiniais, čia ne vištidė. Kompiuteriui pakanka elektros. Žinote, kaip būna zoologijos sode prie beždžionių narvų parašyta „nešerkite gyvūno“ ir perbrauktas bananas. Nes žmonės vis galvoja, kad turi tiesiog pareigą pašerti beždžionėlę bananu. O ji gauna savo sveiką pašarą ir jai nieko daugiau nereikia. Tai taip nutinka ir sunešiojamu kompiuteriu, kad žmonės šeria jį tuo, ką patys valgo, ir taip prišeria, kad jis sugenda ir miršta. O tada aš traukiu viską iš kompiuterio vidaus. Vis planuoju įsigyti kokį žiurkėną ar papūgą – galėčiau visada viską, ką ištraukiu, naudoti kaip pašarą. Tiesa, dar blogesnis dalykas yra, kai geriama prie kompiuterio – trupinius galiu išvalyti, bet bet koks skystis pakenkia kompiuteriui kartais net neatitaisomai.