Kelionės / Turizmas,  Verslas / Ekonomika

Populiarėja kelionių draudimas

Poilsiautojai bei verslo turistai besileisdami į kelionę vis dažniau pasirūpina ir papildomu kelionių draudimu. Ekspertų nuomone tai įtakoja ir sąlyginai mažas tiesioginių skrydžių iš Lietuvos skaičius. Draudimo bendrovės „PZU Lietuva“ atliktas tyrimas parodė, kad prėjusiais metais ženkliai padaugėjo turistų, kurie prieš kelionę apsidraudė dėl galimo kelionės atidėjimo, asmens dokumentų praradimą, asmeninio bagažo vėlavimą bei bagažo dingimo. Kelionės yra pigiausios tuo atveju jei neprireikia jokių papildomų išlaidų.

keliones draudimasPZU Lietuva astovės teigimu: „Sprendžiant pagal populiariausias kelionių kryptis kurias renkasi besidraudžiantys klientai, yra darytina prielaida, jog dažniausiai keliautojai būna priversti pakeisti lėktuvą, kartais net keletą kartų, mat tiesioginių skrydžių iš Lietuvos net ir į mažesnius Europos miestus yra labai mažai. To pasekoje žmonėms iškyla papildomos rizikos, prarasti asmeninius daiktus, ar nespėtį į kitą lėkuvą. Kelionių draudimas nors ir negali apsaugoti nuo netikėtumo, tačiau padeda išvengti bent jau patiriamų finansinių nuostolių..

Daugiau kaip 60% Lietuvos kelionių agentūrose parduodamų kelionių yra skrydžiai su persėdimu. Tiesioginiai skrydžiai sudaro mažiau nei 30% parduodamų kelionių. Praėjusiais metais kelionių kuriose tenka bent vieną kartą persėsti daugėjo apie 15%. Panašios tendencijo prognozuojamos ir šiais metais. Didžiosios aviakompanijos stengiasi skraidyti tik iš didžiųjų oro uostų, o papildomais regioniniais reisas čia sutraukti daugiau keliautojų.

Dažnai skrydžių pirkimo programos suporuoja keletą pigių avialinijų skrydžių į vieną. Taip gaunama bendra kelionės kaina yra mažesnė nei pirkti vieną tiesioginį skrydį. Tokiu atveju yra šioks toks nepatogumas, nes tenka rūpintis ne tik rasti įlaipinimo vartus, nepamiršti lėktuvo bilietų, bet dar ir sugaudyti bagažą. Apsidraudus kelionės draudimu bagažas aišku nebus lengviau randamas, bet jo praradimo atveju išvengsite papildomų išlaidų ir toliau galėsite mėgautis kelionės malonumais.