Būstas,  Verslas / Ekonomika,  Visuomenė

Populiariausios draudimo rūšys

Vienos iš didžiausių Lietuvoje draudimo bendrovės BTA atliktas tyrimas atskleidė, kad iš savanoriškai pasirenkamų draudimų, populiariausias yra būsto draudimas. Daugiau nei 30% gyventojų, kurie dalyvavo BTA atliktame tyrime teigė, kad turi savanorišką būsto draudimą. Nedaug teastiliko savanoriškas draudimas nuo nelaimingų atsitikimų, kuriuo buvo apsidraude apie 25% apklaustųjų. Trečioje vietoje su maždaug 10 procentų iš visų apklaustųjų liko kasko draudimas.

draudimas internetuSavanoriškai savo būsto draudimu draužiasi apie 27% vyrų ir 28% moterų. Savanorišką Kasko draudimą dažniau renkasi vyrai 11% nors nedaug nuo jų ir teatsilieka moterys – 8%. Taip pat, šis BTA atliktas tyrimas parodė, kad didelio skirtumo tarp lyčių, renkantis auksčiau išvardintas draudimo rūšis, nėra, bet šeimoje gyvenantys žmonės net pusantro karto dažniau priėmą sprendimą apdraudsti turimą būstą, nei tą daro vieniši asmenys. Populiariausias draudimo būdas išlieka draudimas internetu dėl savo paprastumo bei operatyvumo.

Skirstant pagal amžiaus grupes paaiškėjo, kad asmenys nuo 36 iki 56 metų amžiaus dažniausiai yra linkę drausti būstą. Žmonės gyvenantis užmiestyje ar kaimuose buvo linkę kur kas rečiau drausti savo turtą. Iš tų apklaustųjų kurie gyvena miestuose, net 61% turėjo vienokį ar kitokį savanorišką draudimą.

Ne paslaptis, kad didžiuosiuose šalies miestuose nemaža dalis asmenų nekilnojamąjį turtą perka imdami su kredito įstaigos suteikiamos paskolos pagalba, to pasekoje savo turtą draudžia ne vien tik dėl galimų grėsmių jam bei papildomos apsaugos poreikio, tačiau dažnai ir tam, kad to reikalauja kredituojančios įstaigos.

Nenuginčyjamas lyderis pagal sudaromas sutartis yra vairuotojų civilinės atsakomybės draudimas. Šiuo draudimu privalo naudotis kiekvienas automobilio savininkas ar naudotojas. Taigi nieko keisto, jog daugiausiai yra registruojama būtent šio draudimo polisų. Apsidrausti galima net ir perlo terminamuose. Šie loterijos bilietų pardavimo automatai yra praktiškai kiekviename didesniame prekybos centre, todėl čia tikrai galioje posakis, kad apsidrausti dar niekada nebuvo taip lengva.

Tiems kas vistik nori atlikti šį veiksmą pigiau ir net neišeinant iš namų – į pagalbą atskuba internetas. Draustis internetu yra išsties paprasta. Tereikia galiojančios banko sąskaitos. Draudimo brokeris greitai pateikia individualius pasiūlymus iš kurių belieka išsirinkti pigiausią. Tiesa kai kurie žmonės sutinka už draudimą mokėti ir didesnę suma, nes gali būti ištiki vienai kompanijai arba priešingai – nusvyle kuriuo nors draudiku.

Automobilio draudimas kainuoja įvairiais. Priklausomai nuo automobilio kainos bei vairuotojo stažo ir draudimo istorijos. Tie vairuotojai kuriems pavyksta išvengti auto įvikių už draudimą moką pigiau. Jauni vairuotojai dėja taip pat turi susimokėti papildomai. Taip yra nes draudikai dar nėra tikri dėl būsimų vairuotojų sugebėjimų kelyje. Ir reikia pripažinti, kad mažą ar visai jokios patirties neturintys automobilistai neretai sukelia jei ne avarijų tai bent avarinių situaciją. Tam, kad šie vairuotojai būtų pastebimi ir kiti eismo dalyviai galėtų įvertinti papildomą riziką kelyje yra naudojamas klevo lapo žymėjimas.