El. Parduotuvės,  Pirkiniai / Paslaugos

Prezervatyvai internetu: už ar prieš?

Ne paslaptis, kad prezervatyvai yra kontracepcijos priemonė, padedanti apsisaugoti ir nuo neplanuoto ar nepageidaujamo nėštumo, ir nuo lytiniu keliu plintančių ligų, tad tai labai glaudžiai susiję su medicina. Kaip žinia, medicinos priemonės (taip pat ir kitos kontracepcijos priemonės) yra parduodamos tik vaistinėse, o prezervatyvai siūlomi įvairiausiose prekybos vietose: prekybos centruose, sekso reikmenų parduotuvėse, o taip pat net ir kioskuose bei siūlomi prezervatyvai internetu.

Kartais viešumoje galima išgirsti diskusijų dėl prekybos prezervatyvais įvairiose vietose, tačiau neretai nėra pasitikima tomis prekybos vietomis, kurios kontroliuojamos sudėtingiau, pavyzdžiui – internetinėmis prekybos sistemomis. Bene didžiausiu įvardijimu trūkumu yra laikoma nežinoma prezervatyvų kilmė, tačiau iš tikrųjų dauguma pardavėju garantuoja ir pripažįsta, kad prezervatyvai internetu yra lygiaverčiai to pačio gamintojo prezervatyvams, parduodamiems bet kurioje kitoje prekybos vietoje. Taip yra todėl, kad klastotėms vis sunkiau patekti į šalį, o ir elektroninių parduotuvių savininkai stengiasi įtikti savo klientams ir siūlo ne tik mažą kainą, bet ir geros kokybės prekes, kas skatina vėliau pirkti vėl ir vėl.

Žinoma, kad prezervatyvai internetu yra gerokai pigesni nei kitur, todėl tai tampa dar vienu abejonių šaltiniu. Pigesnė prezervatyvų kaina tikrai nėra dėl prastesnės kokybės. Čia didelį vaidmenį vaidina tai, kad prezervatyvai internetu dažniausiai parduodami vienetais – tai leidžia sutaupyti įkavimo prasme (nėra išvaizdžios reklaminės dėžutės), o ir savikaina parduodant internetu neretai gerokai mažesnė nei prekiaujant fizinėse parduotuvės, tad viską susumavus galima gauti labai nebloga rezultatą, kuriuo džiaugiausi dauguma gudresnių pirkėjų.

Pirkti mažais kiekiais internetu ne visada apsimoka. Dažniausiai dėl siuntimo išlaidų, kurios perkant 3 – 12 (tokiais kiekiais įprastai galima įsigyti ne internetu) prezervatyvų gali viršyti net pirkinio kainą ar stipriai prie jos priartėti. Taigi, prezervatyvai internetu turėtų sulaukti dėmesio tų, kurie nori įsigyti kiek daugiau prezervatyvų. Džiugi žinia ta, kad nebūtinai tai turi būti vienos rūšies ar vieno gamintojo prezervatyvai, galima įsigyti visiškai skirtingų prezervatyvų už pakankamai nedidelę kainą.

Galima išgirsti gandų, kad prezervatyvai atsiunčiami nesaugiai supakuoti, o pakuotė gali išduoti, kas jos viduje, tačiau bent jau didžioji dalis (nors greičiausiai visi) pardavėjai puikiai supakuoja įsigytą pirkinį, o aplinkiniai žmonės net negali nutuokti, kas yra viduje, todėl neverta manyti, kad prezervatyvai internetu Jums sukels kokių nors nemalonių situacijų. Netgi priešingai, tie kurie nedrįsta pirkti prezervatyvų vaistinėje ar prekybos centre, internetu gali visiškai apie tai negalvoti ir įsigyti sau patinkančius prezervatyvus.

Prezervatyvai internetu suteikia daugybę galimybių įvairiose situacijose ir realiai teturi vieną trūkumą – pristatymas vyksta mažiausiai vieną dieną, tad jei prezervatyvų reikia čia ir dabar – teks rinktis įprastas prekybos vietas.