Būstas

Privalomi biuro atributai

Biuras – tai vieta, kur žmonės kiekvieną dieną susirenka ir stengiasi pasiekti bendrą tikslą. Visų verslo organizacijų tikslas yra pelnas. Siekiant šio tikslo sunku išsiversti be papildomų įrankių – daiktų, kurie yra būtini kiekviename šiuolaikiniame biure.

biuro baldaiStalai ir kėdės. Daugelis žmonių visą darbo dieną praleidžia prie kompiuterių. Šiandien lieka vis mažiau profesijų, kurias dirbant galima išsiversti be kompiuterio raštingumo įgūdžių. Biure šie įgūdžiai yra reikalingi praktiškai kiekvienam darbuotojui. Biuro baldai, kaip kompiuterio stalas ir patogios kėdės yra būtinos, kad darbuotojai galėtų patogiai dirbti. Įrodyta, kad nepatogūs biuro baldai gali net iki 30% sumažinti darbuotojų produktyvumą.

Geras apšvietimas. Lempos, kurios garantuoja, kad net labiausiai apsiniaukusią dieną biure bus šviesu yra būtinos. Geras apšvietimas padeda išsaugoti gerą regėjimą ilgiau ar sustabdyti regėjimo silpnėjimą.

Kiekviename biure turi būti pieštukų, tušinukų, popieriaus ir kitų biuro reikmenų atsargų. Nors dėl sparčios interneto šie reikmenys naudojami vis rečiau, jie išlieka reikalingi.

Dideliuose biuruose yra būtinos pertvaros. Pertvaros tai lengvų konstrukcijų dažniausiai plastikinės nešiojamos sienos. Pertvaros yra reikalingos dideliuose biuruose, kuriuose yra didelės atviros erdvės ir daug dirbančių žmonių. Pertvaros padeda sumažinti triukšmo lygį. Būtent triukšmas yra vienas didžiausių kiekvieno biuro darbuotojo priešas. Dėl triukšmo vystosi lėtinis nuovargis, kuris gali drastiškai sumažina darbuotojo produktyvumą. Geriausiai triukšmą izoliuoja stiklinės pertvaros.

Kiekviename didesniame biure turi būti vieta skirta poilsiui. Poilsis kelis kartus per dieną gali padėti išlikti darbingu visą darbo dieną. Teigiama, kad geriausia daryti trumpas pertraukėles kartą per valandą. Žmogus gali išlaikyti savo dėmesį sukoncentruotą į užduotį vidutiniškai iki 90 min. Kai kurios kompanijos savo darbuotojams įrengia specialius tylos kambarius, kuriuose jie gali praleisti kelias ar keliolika minučių ramiai atsiriboję nuo kolegų darbų ir kitų rūpesčių.

Balta lenta yra būtina kiekvienam biurui. Susitikimų metu didelė lenta, ant kurios galima braižyti brėžinius, užrašyti idėjas ar pasižymėti kitą informaciją. Vienas iš geriausių būdų pakelti produktyvumą yra ant šios baltosios lentos užrašyti 5 svarbiausius savaitės darbus kiekvienam darbuotojui. Toks sąrašas veiks, kaip motyvacijos priemonė ir padės koncentruotis į pačias svarbiausias savaitės užduotis.

Spausdintuvas. Spausdinti dokumentus vis dar išlieka būtinybė. Lietuvoje ir daugelyje kitų šalių jau galima naudotis elektroninio parašo suteikiamomis galimybėmis. Naudojantis elektroniniu parašu galima patvirtinti dokumentus vienu pelytės paspaudimu. Tiesa, net ir naudojantis elektroniniu parašu dar ne vienerius metu teks pasirašinėti dokumentus ir klasikiniu būdu. Norint patvirtinti dokumentą ar sutartį turi būti uždėti abiejų pusių parašai. Jei kita pusė nenaudoja elektroninio parašo, teks pasirašinėti įprastu būdu ir siųsti dokumentus paštu.

Kavos aparatas. Kartais juokaujama, kad pasaulis sukasi ne dėl pinigų ir ne dėl meilės. Pasaulis biure sukasi dėl kavos. Būtent šis gėrimas yra vienas mėgstamiausių tarp įvairių pasaulio šalių biurų darbuotojų. Su kava prasideda daugelio biurų darbuotojų diena. Eilinės darbo dienos pradžioje visada galima pamatyti eiles prie kavą išsinešimui parduodančių kavinių ar kavos aparatų verslo centruose.

Galiausiai, nepamirškite, kad biuras tai vieta, kur dirba žmonės, o ne robotai. Biure turi būti ir jaukumo suteikiančių elementų, kaip gėlės, nuotraukos ir apdovanojimai. Teigiama, kad gėlės ne tik suteikia biurui gyvybės, bet ir padeda sumažinti kompiuterinės įrangos skleidžiamą spinduliuotę. Taigi, gėlės gali padėti ne tik suteikti biurui jaukumo, bet ir ilgoje perspektyvoje pagerinti jūsų ir kitų darbuotojų sveikatą.