Medicina / Sveikata

Problemos perkant čiužinį vaikui

Išsirinkti čiužinį sau nėra lengva užduotis. Ringdamiesi čiužinį visada siekiame, kuo geresnio miego, stengiamės išbandyti čiužinius patys ir galiausiai nusipirkti tai, ką galima geriausia. Tiesa, perkant čiužinį kitam žmogui, o ypač savo vaikui viskas tampa dar sudėtingiau. Reikia įvertinti, kas bus geriausia šiam mažajam žmogui ir rasti atsakymus į sudėtingus klausimus.

Kiek verta sumokėti?

Žmonės neretai galvoja, kad neverta investuoti į brangų čiužinį, jei ant jo miegos vaikas. Galvojama, kad jis vis tiek greitai išaugs, reikės keisti lovą ir pirkti naują. Deja, tai nėra teisingas požiūris. Miegodami mes praleidžiame beveik trečdalį savo gyvenimo. Tuo tarpu vaikai dažnai miega dar didesnę dienos dalį, taigi, nupirkite vaikams geriausią, kokį išgalite čiužinį.

Pirkti minkštą ar kietą čiūžinį?

Minkštas ir malonus paliesti retai kada būna geriausias miegoti. Verčiau dar parduotuvėje leiskite vaikui atsigulti iš išbandyti čiužinį. Galite pabandyti atsigulti ir patys. Svarbu, kad ant jo gulėdami jaustumėtės patogiai. Čiužiniai vaikams turi būti nei per minkšti, nei per kieti. Vaikai greitai auga, todėl geriausia pasirinkti tokį čiužinį, kuris padėtų išlaikyti taisyklingą kūno poziciją, miegant visą naktį.

Ar galima vaikams pirkti suaugusiems pritaikytus čiužinius?

Priklauso nuo vaiko amžiaus ir, žinoma, pačio čiužinio. Paprastai geriau įsigyti vaiko kūno sudėjimą atitinkantį čiužinį. Tiesa, jau vyresnis nei 10 metų vaikas nepatirs nemalonumų miegodamas ir didelėje lovoje ant didelio čiužinio. Galbūt jam tai net patiks.

Vaikas užsinorėjo čiužinio su animacinių filmukų veikėjais. Ką daryti?

Šiuo atveju nors čiužinys bus skirtas jūsų vaikui, sprendimą turite priimti jūs. Vaikus lengvai paveikia reklamos, juos lengviau sužavi paprasti dalykai. Tuo tarpu animaciniai filmukai, kuriuos jis greičiausiai žiūri kasdien, daro didelę įtaką vaiko pasirinkimams. Taigi, negalvokite, kad tai yra racionalus vaiko pasirinkimas. Verčiau įvertinkite vaiko pasirinktą čiužinį ir nuspręskite, kas jam bus geriau.

Ir svarbiausia – būkite išrankūs. Ant čiužinio jūsų vaikas praleis tikrai didelę gyvenimo dalį. Per visą čiužinio tarnavimo laiką susidarys ne vieneri metai miego ar gulėjimo.