Automobiliai / Motociklai

Profesionali pagalba kelyje

Nuo pat gimimo žmonės siekia savarankiškumo ir galios. Pirmiausia išsilaisviname iš vaikiško vežimėlio, vėliau iš tėvų glėbio – duodame ranką tik eidami per gatvę. Galiausiai, persikeliame atskirai gyventi ir nusiperkame automobilį. Būtent automobilis mūsų visuomenėje yra laisvės simbolis. Tiesa, jis kartais sugenda ir mums vėl prireikia aplinkinių pagalbos.

Daugiausia bėdų kyla, kai automobilis sugenda esant toliau nuo mieto, miestelio ar kaimo kuriame gyvenate. Esant netoli namų pagelbėti gali tiek namiškiai, tiek kaimynai, draugai ar pažįstami žmonės. Tuo tarpu patekus į tokią situaciją tolėliau nuo namų ar rečiau apgyvendintose teritorijose paprašyti pagalbos galite tik specialistų. Tai automobilių techninė pagalba. Vienintelė problema – tai brangiau kainuos.

Kaina priklauso nuo daugelio veiksnių. Yra įmonių, kurios už pagalbą kelyje taiko fiksuotus mokesčius. Paprastai, tai būna geografiškai apribota teritorija, kurioje gali atvykti techninė pagalba. Taip pat dalis šią paslaugą siūlančių įmonių skaičiuoja kilometrus iki vietos, kurioje yra sugedęs automobilis.

Dažniausiai techninė pagalba kviečiama pagelbėti brangesnių, tačiau ne naujų automobilių savininkams. Tik prasidėjus sudėtingų elektroninių sistemų diegimui automobiliuose, jos nebuvo iki galo ištobulintos. Kalbame ne apie 25 metų senumo automobiliuose randamus elektrinius langus, o apie sudėtingas sistemas, kurios valdo automobilių variklio darbą. Šių kompiuterinių sistemų tikslas sumažinti kuro sąnaudas, padėti vairuoti ar parkuotis.

Techninės pagalba reikalinga ir įvykus avarijoms. Net po nedidelių eismo įvykių automobiliai gali būti netinkami važiavimui. Tuomet juos reikia nugabenti iki artimiausio automobilių serviso, kur bus atlikti remonto darbai.

Techninė pagalba yra ne tik sugedusių automobilių nugabenimas iki serviso. Kartais iškilusias problemas galima išspręsti vietoje. Tiesa, tai priklauso nuo pačio vairuotojo ir keleivių žinių. Neseniai teko girdėti vienos porelės važiavusios automobiliu prie jūros istoriją. Vairuotojui tai buvo viena iš pirmųjų didesnių kelionių automobilio. Staiga, likus 50 km iki Klaipėdos automobilis nustojo važiuoti. Mergina ir vaikinas pusę valandos apžiūrinėjo visą automobilį ir nieko neradę išsikvietė techninę pagalbą. Atvykę profesionalai problema išsiaiškino per 3 minutes. Problemos priežastis buvo pasibaigęs kuras.