Lietuvoje,  Medicina / Sveikata

Profilaktika prieš ėduonį odontologijos klinikoje „Skraidenta“

Pranešimas spaudai

Vilniuje įsikūrusi odontologijos klinika „Skraidenta“ klientams pradės siūlyti naują ėduonies profilaktikai skirtą paslaugą- dantų fluoravimą „Fluorinex active“ sistema. Tai naujas metodas padedantis apsaugoti kietuosius dantų audinius.

Keičiantis valgymo įpročiams, išpopuliarėjus maisto produktams savo sudėtyje turintiems kenkiančių dantims medžiagų, dantų implantai gali tapti kasdienybe netgi jauniems žmonėms. Dėl šios priežasties odontologijos klinika „Skraidenta“ savo pacientas nusprendė pasiūlyti naują prevencinę paslaugą apsaugančią dantų paviršių.

Naujasis metodas išsiskiria šiomis savybėmis:

  • Saugumas – Fluorinex sistema užtikrina saugų tiesioginį fluoridų patekimą į danties audinius. Fluorinex procedūra tinkama tiek vaikams, tiek suaugusiems.
  • Metodo naudojimas yra neskausmingas.
  • Procedūra gana greita, trunka tik kelias minutes.
  • Efektyvu – Fluorinex sistema užtikrina daug geresnį fluoridų pasisavinimą negu kiti naudojami fluoravimo geliai.
  • Ilgalaikis poveikis – fluoravimo Fluorinex procedūra atliekama tik vieną kartą per metus.

Procedūros metu naudojamas fluoras, šis elementas skatina danties atsistatymą ir apsaugo juos nuo ėduonies, bei mažina šių jautrumą. Fluorinex procesas susideda iš dviejų etapų. Pirmajame etape į paruošiamąjį aplikatorių įpilta speciali medžiaga sukuria teigiamą poliariškumą danties paviršiuje. Pirmasis etapas užtrunku nei daug nei mažai, apie vieną minutę. Antrojo etapo metu speciali talpykla užpildoma fluoridų geliu. Dėl elektrocheminės reakcijos fluoro jonai iš gelio yra pritraukiami prie danties paviršiaus, pakeičia hidroksido jonus išoriniame dantų sluoksnyje ir sudaro daug tvirtesnę medžiagą – fluorapatitą. Šis unikalus sluoksnis stipriai pagerina cheminį ir fizinį dantų atsparumą išorės veiksniams bei agresyvioms bakterijoms, jų sukuriamai rūgštinei aplinkai, suaktyvėja remineralizaciniai danties kietųjų audinių procesai – teigė įmonės atstovė Geda Mažeikienė. Labai svarbu tai, kad procedūros metu fluoras veikia tik dantų paviršių ir nepatenka į organizmą, todėl procedūra yra visiškai saugi.

Nuo pradžios iki galo fluoravimo procedūra viršutiniam ir apatiniam žandikauliui užtrunka apie 10–15 minučių.

Be to įmonė atlieka ir kitas odontologijos procedūras. Klinikoje įrengti specializuoti burnos chirurgijos, vaikų ir suaugusiųjų odontologijos, protezavimo, ortodontijos kabinetai. Šiuose pastatyti specialūs ekranai per kuriuos suaugusieji ir vaikai gali žiūrėti filmus ar stebėti atliekamas procedūras. Negana to patalpos, kuriose aptarnaujami klientai, konsultuojant specialistams, įrengtos taip, kad sukurtų jaukią raminančią aplinką. Visos šios priemonės leidžia klientams jaustis maloniai dedant breketus, atliekant dantų estetinį plombavimą, balinimą, protezavimą, rovimą ir kitas procedūras.

Profesionalūs specialistai odontologijos klinikoje „Skraidenta“ laukia visų norinčiųjų išbandyti naująją procedūrą.