Verslas / Ekonomika

Progos, kuriomis dovanojamos verslo dovanos

Verslo dovanosEgzistuoja ne viena proga, kuria gali būti teikiamos verslo dovanos. Tačiau reikėtų nepamiršti, kad negalima teikti tokių dovanų vos tik panorėjus. Šiame straipsnyje pateiksime jums kelis patarimus, ir jūs išmoksite kelis naudingus dalykus, kurie pravers dovanojant tokio tipo dovanas. Pirmiausia, turėtumėte žinoti, kada yra tinkamas metas tokioms dovanoms. Laikas yra labai svarbus daugeliu atveju, o šis taip pat nėra išimtis.

Tokių atvejų pavyzdžiai gali būti naujo žmogaus priėmimas į darbą ir sutiktuvių šventės surengimas. Taip pat tai gali būti ir kasmetinės šventės. Be abejo, be tokių dovanų niekaip neapsieinama, kai yra švenčiamas paaukštinimas pareigose arba garbingas ir užtarnautas išėjimas į pensiją. Turbūt daugelis savo darbovietėje ne kartą yra dovanoję dovanas kolegoms, kurie ketina susituokti ir rengia vestuves, arba kurie laukiasi vaikelio. Bet vienos dažniausių situacijų, yra tada, kai norime išreikšti padėką savo klientams, kurie buvo ištikimi ir naudojosi mūsų paslaugomis.

Taigi, kaip matote, progų yra daugybė ir šis sąrašas tikrai nėra baigtinis. Kai stipriname santykius su klientais, verslo partneriais ir pirkėjais, gali kilti pagrįstas klausimas, kokio tipo verslo dovanos yra tinkamiausios. Juk nei vienas iš mūsų nuoširdžiai įteikęs dovaną nenori būti apkaltintas kyšininkavimu. Tai pati nemaloniausia situacija, kokia gali nutikti, jei bus pasirinktas netinkamas laikas ir netinkama dovana.

Pasidomėkite, kokie yra jūsų klientų pagrindiniai poreikiai. Tai galite nesunkiai išsiaiškinti, atsižvelgdami į tai, ką jie dažniausiai perka arba kokiomis paslaugomis paprastai naudojasi. Verslo partneriai taip pat turėtų būti tinkamai įvertinti. Reikia atlikti išsamų tyrimą ir nustatyti, kokios dovanos tiktų geriausiai. Pavyzdžiui, neturėdami daug naudingos informacijos, galite susisiekti su konkrečios bendrovės atstovais ir pasiteirauti, ar jų bendrovėje darbuotojams yra leidžiama priimti dovanas.

Gavę patvirtinimą apie tai, kad bendrovėje, kuria domitės, nėra taikomi tokie apribojimai, ir įvertinę jų teikiamas paslaugas bei kitus aspektus, galite pradėti dovanų paieškas. Verslo dovanos gali būti įvairių kainų. Jas renkantis, nereikėtų persistengti ir išrinkti labai brangių dovanų. Bandykite rasti tokią dovaną, kuri nebūtų nei labai pigi – nei per daug brangi, kitaip tariant – ieškokite aukso vidurio. Dovanos gavėjai neturėtų pasijausti nejaukiai ar sutrikti, mūsų tikslas – juos pradžiuginti ir stengtis, kad jie patirtų teigiamų emocijų.