Kompiuteriai / internetas

Programišiai nusitaikė į interneto žaidėjus

Greta populiariausių veiklų internete – naršymo ir bendravimo, vis tvirtesnes pozicijas užima interaktyvūs („on-line“) žaidimai, kurie savo tobulėjančiu vizualiniu panašumu į realybę tampa vis patrauklesni jų vartotojams. Tapę mokami tokie žaidimai kaip „World of Warcraft“ atneša gražaus pelno ne tik jų kūrėjams, bet ir interneto nusikaltėliams. Paminime svarbiausius būdus ir priemones, kuriomis naudojasi į interneto žaidėjų pinigines nusitaikę nusikaltėliai, o taip pat patarimus, kaip apsisaugoti nuo šių grėsmių.

 

•    Sukčiavimas, kurio tikslas – išvilioti iš vartotojo duomenis apgaulės būdu. Pastaruoju metu masiškai kuriami suklastoti žaidimų tinklalapiai, kuriuose nieko blogo neįtariantys žaidėjai atskleidžia savo asmens ir banko sąskaitos duomenis interneto nusikaltėliams.

•    Socialiniai tinklai. Čia nusikaltėliai taip pat turi aibę veiklos – dažniausiai jie kuria netikras žaidimų ir jų kūrėjų anketas, siekdami išvilioti žaidėjų duomenis. Kaip ir realiame gyvenime, socialiniuose tinkluose pasitikėti galima tik gerai pažįstamais žmonėmis.

•    „Apkrėsti“ žaidimai ir apgavystėms sukurta programinė įranga. Turėkite galvoje, kad dalyvavimas „nulaužtuose“ arba padirbtuose žaidimuose – vienas rizikingiausių užsiėmimų internete. Didžiausias pavojus slypi įsidiegiant tokių žaidimų atnaujinimus, ypač iš el. pašto priedų ar nešiojamų informacijos laikmenų.

•    Virusai ir kitos kenkėjiškos programos. Susipažinkite: šiuo metu populiariausias – žaidėjų duomenis pasisavinantis Trojos arklys „Win32/PSW.OnLineGames“. Jis paprastai įšoka, naudotojams prisijungiant prie žaidimo ir keičiantis duomenimis, ir nedelsdamas siunčia tuos duomenis savo „darbdaviams“. Arklys daugiausiai žalos pridaro populiariausių, daugiausia žmonių sutelkiančių, tokių kaip „Lineage“, „World of Warcraft“ žaidimų dalyviams.

Penki patarimai, kaip apsiginti

•    Naudokite patikimą antivirusinę apsaugą su „Antispyware“ programa ir ugniasiene. Programos „ESET Smart Security 5“ ir „NOD32“ turi kompiuterių resursų beveik nenaudojančius, specialiai žaidėjams skirtus priedus, patikimai apsaugančius nuo minėtų grėsmių. Bandomąją antivirusinės programos  „ESET Smart Security 5“ ir „NOD32“ versiją galite parsisiųsti čia .

•    Skirtingiems prisijungimams naudokite tik skirtingus ir stiprius slaptažodžius.

•    Internetinio žaidimo tinklalapio adresą visuomet rinkite patys – taip išvengsite paieškos sistemose programišių „pakištos“ netikros žaidimo nuorodos.

•    Pasinaudokite galimybe slaptažodžiu apsaugoti savo duomenis kompiuteryje ar debesyje, jei šis pasirinkimas nėra privalomas. Tai reiškia – jeigu yra galimybė „uždėti“ slaptažodį, taip ir padarykite.

•    Nenaudokite nelegalios, arba „nulaužtos“ programinės įrangos – galite atsisveikinti ne tik su ja, bet ir pinigine.