Verslas / Ekonomika

Reklaminių stendų nuomos paieška

Turintiems savo verslą ar atsakingiems už kito verslo reklamą dažnai tenka rimtai pasukti galvą. Reklamos šiais laikais yra pačios įvairiausios. Reklama gali būti ir labai nišinė, pasiekianti nedidelę, bet specifinę auditoriją, o gali būti ir labai plati. Dėl pastarosios dauguma kraipo galvas ir neigiamai vertina tokios reklamos efektyvumo rodiklius. Tačiau tam tikrai atvejais ji tiesiog būtina. Dažniausiai reklaminių stendų nuoma yra priskiriama prie labai nespecifinės, pasiekiančios didelę auditoriją, tačiau dirbančią labai neefektyviai. Ir nors iš pirmo žvilgsnio tai yra tiesa, tačiau reklaminiai stendai vis dar be galo populiarūs gatvėse ir pakelėse, jų pilni miestai ir prekybiniai rajonai. Taigi reklamos stenduose verslui dar tikrai reikia.

Reklaminių stendų nuomaViena pagrindinių taisyklių, kaip atrodytų tokią plačiai auditorijai skirtą reklamos būdą panaudoti efektyviai – tai padaryti ją nišinę. Tai atrodo neįmanoma tik iš pirmo žvilgsnio. Štai kurortinių miestų bei miestelių verslininkai tą seniai pastebėjo ir banaliuosius reklaminius stendus naudoja labai efektyviai. Natūralu, jog vasaros metu kurortiniuose miestuose didžioji dalis sutiktų žmonių bus turistai. Gatvėse ir pakelėse esančiuose stenduose pateikus su poilsiu susijusią reklamą, didžioji dalis pasiektos auditorijos bus tikrai tikslinė. Reklaminiai plotai Klaipėdoje puikiai išnaudojami viešbučių, restoranų, įvairių pramogų reklamai. Tuo sėkmingai naudojasi ir kiti Lietuvos pajūrio miesteliai.

Žinoma, tai gana aiški niša ir konkreti auditorija. Tokios aplinkybėmis išnaudoti reklaminių stendų nuomą galima tikrai labai prasmingai. Tereikia jos ieškoti tikrai ten, kur jūsų numatyta auditorija bus vyraujanti, ir, be jokios abejonės, pasirinkti tam tinkamą sezoną. Turbūt vandens pramogų reklama sausio mėnesį Klaipėdoje ar Palangoje tikrai kad neturi jokios prasmės. Net nepaisant to, jog tuomet ji kainuoja ženkliai pigiau nei kitais sezonais. Tad viskas paprasta – reklaminių plotų ieškokite ten, kur reikia, ir nuomokitės juo tinkamu metu. Elementarios, tačiau būtinos taisyklės efektyviam marketingui.

O ką daryti, jei jūsų verslas užsiima ne tokiomis nišinėmis paslaugomis? Arba jeigu jūsų auditorija bus kur platesnė ar ne taip koncentruota, kaip būriai turistų kurortuose? Be jokios abejonės, tai žymiai sudėtingesnė situacija. Tokiu atveju reklaminių stendų nuoma toli gražu net ne visada gali pasiteisinti. Kita vertus, jūs galite tikėtis gauti reklaminį plotą kur nors stende pakelėje žymiai, net kelis kartus pigiau nei už juos sumoka pajūrio verslininkai vasaros metu geriausiose Palangos ar Klaipėdos vietose. Tada belieka naudotis pigumu ir plačia auditorija. Juk efektyvumo koeficientas priklauso ne tik nuo pardavimų skaičiaus, bet ir nuo reklamos kainos. Pigumas tokiu atveju yra jūsų sąjungininkas.