Pirkiniai / Paslaugos

Reklamos rūšys

Reklama – svarbi šiuolaikinio pasaulio dalis. Daugeliui įmonių svarbu, kad jų gaminami produktai ar teikiamos paslaugos būtų reklamuojamos įdomiai, pritrauktų kuo daugiau pirkėjų bei klientų, tad reklamos formos yra pačios įvairiausios – šviesdėžės, vizitinės kortelės, plačiaformatė spauda, bukletai, reklaminiai stendai, radijo bei televizijos reklama. Reklamos gamyba kasmet tobulėja, pasiūlydama naujų reklamos formų. Vis dar galvojantiems, kokia reklamos forma labiausiai tiktų gaminamiems produktams ar teikiamoms paslaugoms reklamuoti, siūlome peržvelgti reklamos rūšių aprašymus.

Brošiūra – tai didelis reklaminis leidinys, dažniausiai turintis viršelį, turinį ar turinio rodyklę.         Brošiūros gausiai iliustruojamos fotografijomis, iliustracijomis, brėžiniais.

Skrajutė – tai informacinis lapelis, kuriame glaustai pateikiama informacija apie reklamuojamą produktą ar paslaugą.

Radijo reklama – tai audio įrašas, siekiantis nuo keliolikos sekundžių iki kelių minučių,

transliuojamas radijo bangomis.

Televizijos reklama – tai reklaminis video klipas, nuo keliolikos sekundžių iki kelių minučių,  transliuojamas per televiziją. Kaip teigia specialistai, televizijos reklama yra viena veiksmingiausių reklamos formų, be to šis reklamos būdas yra vienintelis reklamos būdas, kurio metu galima perteikti ir vaizdą ir garsą. Nieko keista, kodėl televizinė reklama yra viena veiksmingiausių reklamos priemonių – vieni žmonės įsimena vaizdą, o kiti – išgirstą informaciją, tad bet kuriuo atveju reklama pasiekia žmones. Tačiau nepaisant šių svarių televizijos reklamos privalumo, yra ir minusas – televizinė reklama yra viena brangiausių.

Reklaminiai laiškai – vienas ryškiausių šios reklamos būdo privalumų yra tas, jog reklaminiai laiškai gali būti konfidencialūs, be to, reklaminiai laiškai gali būti derinami prie konkrečios rinkos. Vis dėl to, reklaminiai laiškai yra pakankamai brangus reklamos būdas, galintis pakenkti nedideliam biudžetui.

Reklama ant transporto priemonių – ši reklama dar yra vadinama judančia reklama, o svarbiausias šios reklamos būdo bruožas yra tas, jog ši reklama yra gerai matoma, lengvai pastebima ir palyginus su kitomis reklamos priemonėmis – nebrangi.