Paskolos

Rizikos kapitalo fondai

Mintys apie verslo pradžią, pasakojimai draugams ir pažįstamiems apie idėjas ir ant popieriaus išdėstyti genialūs planai – tai galima pavadinti kiekvienos verslo idėjos sėkla. Tiesa, genialių ant popieriaus išdėstytų jūsų minčių ir motyvacijos veikti verslo pradžiai neužteks. Reikia daugybės kitų dalykų už kuriuos teks sąžiningai susimokėti. Taigi, verslo pradžiai prireikia paskolos.

Jei idėja atrodo pakankamai beprotiška, kad pasisektų, kreipkitės į rizikos kapitalo fondus. Tai organizacijos, kurios valdo tikrai turtingų žmonių pinigus. Tiesa, kitaip nei paprasti bankai, kurie žada kelių procentų palūkanas, jie savo klientams pažada, kiek daugiau.

Žinoma, galimybė daugiau uždirbti reiškia ir didesnę riziką. Taigi, todėl net šių fondų pavadinime yra žodis „rizika“. Priežastis – jie investuoja į verslus, kurie arba išaugs į kažką milžiniško arba išnyks, kaip dūmas. Dažniausiai į šių fondų akiratį patenka ir paskolos sulaukia interneto technologijų kompanijos.

Būtent kuriant verslą internete įmanoma maksimali grąža. Dažnai tik pradedant verslą juk net neriekia prabangus biuro, nereikia investicijų į reklamą ar brangią įrangą. Vadovai paprastai būna paprasti vaikinai su marškinėliais ir sportiniais bateliais, o darbuotojai ir „statybininkai“: programuotojai ir dizaineriai. Taigi, tokio verslo pradžiai nereikalinga ir didelė paskola.

Internetinio verslo pradžiai nereikia ir daug įrangos. Kiekvienam darbuotojui įteikime po galingą kompiuterį, nupirkime reikalingą programinę įrangą ir pirmyn.

Dažniausiai į tokią avantiūrą veliasi jauni, bet geri specialistai. Tokį startą pasirinkusioms kompanijoms priimtina pasidalinti akcijomis su darbuotojais. Taigi, jaunas specialistas ne tik dirba, kad pragyventų, bet ir supranta, kad jo darbo rezultatai lemia įmonės akcijų kainą. Jis dirba sau. Net palikęs šį darbą specialistas gali parduoti akcijas kitiems darbuotojams ar investuotojams ir susižerti nemažą sumą pinigų.

Žinoma, pasitaiko atvejų, kai kompanijoms nepasiseka. Tiesa, rizikos kapitalo fondai idėjos autorių nelinčiuoja. Investicija nėra laikoma paprasta paskola. Taigi, nesėkmės atveju visi išsinešą savo dalį, kuri bus panaudota kuriant ateities technologinius produktus. Investuotojai naujas strategijas, vadovai naujas idėjas, o specialistai neįkainojamą savo profesinės srities patirtį.

paskolos