Laisvalaikis / Pomėgiai

Roges ruošk vasarą

Didžiausias džiaugsmas tėvams – matyti laimingus ir besidžiaugiančius savo mažuosius. Juk nėra nieko nuostabesnio, kaip Šv. Kalėdų rytą pamatyti jų spindinčias džiaugsmingas akis. Tokiu metu namai prisipildo gardžiai kvepiančio kepamo maisto kvapo, vaikų juoko ir šventinės ramybės bei namų šilumos.

Už lango vis labiau besiskleidžiantis pavasaris, o straipsnyje žiemos švenčių nuotaikos. Tačiau viskas turi savo tikslas – juk lietuvių liaudies patarlė byloja, kad ratus vasarai derėtų ruošti dar žiemą, o roges sutepti vasaros metu. Žiemos šventės pačios didžiausios ir daugelio žmonių pačios laukiamiausios. Šiais laikais atsirado toks terminas, kaip prieššventinė depresija, kuri ne vienam būna tikras iššūkis, taigi pamėginkime jos išvengti. O tai padaryti gali padėti išlaidų paskirstymas ir išankstinis dovanų apgalvojimas ar net pirkimas. Vyresni vaikai ypač mėgsta didelius ir neretai daug kainuojančius žaislus, taigi jei norite savo atžalą itin nustebinti – taupyti gali pradėti tekti jau dabar.

Pirmiausiai žaislų kategorijos yra nustatomos pagal vaiko amžių ir dažniausiai pagal lytį. Mergaitės mieliau renkasi žaisti su lėlytėmis, o berniukai lieka sužavėti kai aplink pradeda skraidyti radijo bangomis valdomi lėktuvai. Taigi taip išeina, kad nuo vaikystės mažos mergaitės svajoja tapti mamomis ir rūpintis savais mažyliais, o berniukai su amžiumi tik keičia mašinėlių dydį, kol pagaliau telpa į jas ir pradeda vairuoti.

Žaislai vaikams padeda ne tik augti, bet ir atsiskleisti vaiko asmenybei. Todėl tėvai kartais stebi, kaip ir ką mažieji žaidžia. Žaidimų metu atsiskleidžia vaikų baimės ir besiformuojančio charakterio subtilybės. Todėl žaislai vaikams turi būti parenkami ypač atsargiai, kad neužgautų jų psichikos ir neskatintų baimių. Vaikų fantazija yra beribė, todėl net nedideli mediniai žaislai gali tapti pačiais įdomiausiais, todėl nevisad patys ryškiausi ir brangiausi žaislai bus patys geriausi vaikui. Taigi, žaislų rinkoje vyrauja ne tik lėlės ir mašinytės. Parduotuvių lentynose pilna įvairiausių žaislų, su kuriais kaip žaisti kartais žino tik mažieji. Svarbu tai, kad žaislai vaikams būtų saugūs, kad mažyliai su jais žaisdami negalėtų susižeisti ar apsinuodyti.

Reikėtų išskirti dar vieną žaislų kategoriją ir tai būtų žaislai miegojimui . Skamba pakankamai juokingai, tačiau kiekvienas vaikystėje turėjome pliušinį šuniuką ar meškiuką, be kurio miegas tapdavo visai nesaldus ar tiesiog neįmanomas. Ir kas paaiškins tokio žaislo reikalingumą… Turbūt visi norime kažką švelnaus ir mielo glausti arčiau savęs ir noras kažką mylėti mumyse yra užprogramuotas jau nuo mažų dienų. Ir visai neaiškūs būna kriterijai, pagal kuriuos šie žaislai vaikams tampa pačiais mylimiausiais. Gal lemiamą vaidmenį vaidina jų matyti filmukai, o gal tėvelių prieš miegą skaitytos pasakos ir personažai…

žaislai vaikams

Auga vaikai, auga ir jų žaislai. Dažnai maži vaikai didelių dydžių žaislų bijo ir tokius pamatę išsigąsta ir net pradeda verkti. Todėl su tokiu nauju į namus atkeliavusiu žaidimų draugu vaikai turėtų susipažinti iš lėto, nes jei pirmasis įspūdis bus nekoks, tai mažai tikėtina, kad netolimoje ateityje viskas kardinaliai pasikeis.

Taigi, kol mažiausieji namų gyventojai džiūgaus rankose laikydami barškančius žaisliukus, vyresnieji prie savęs glaus meškučius ar stumdys mašinytes, nepamirškime ir tėvelių. Sakoma, jog vyrai visuomet išlieka vaikais, todėl kartais rinkdami žaislus vaikams, jie išrenka tokius, su kuriais mielai žaidžia ir patys. Daugelis suaugusiųjų ir dabar svajoja kaip jų rankose radijo bangomis valdomi lėktuvai pakyla į orą ar iš lego kaladėlių surenkama policijos nuovada. Tai ne kas kitas, kaip neišsipildžiusių svajonių ilgesys. Taigi, išpildydami vaikų svajones, užpildysime jų vaikystės atsiminimų albumus…