Būstas

Roletai: ką svarbu apie juos žinoti?

Jei norite, kad jūsų namai būtų jaukūs, turite pagalvoti apie uždangalą langams. Ir nors ilgus dešimtmečius populiariausias langų uždangalas mūsų šalyje buvo užuolaidos, šiandien jau galima pastebėti, kad vis daugiau ir daugiau savo namus įrenginėjančių ar juos norinčių atnaujinti žmonių, renkasi roletus. Kas yra roletai? Kokia jų teikiama nauda? Kodėl verta juos rinktis? Jei norite sužinoti atsakymus į šiuos klausimus, skaitykite toliau.

Visų pirma, reikia išsiaiškinti, kas yra roletai. Roletai – tai tam tikros spalvos bei dydžio audinys, skirtas langams uždengti, kurį grandinėlės dėka galima susukti į ruloną. Kalbant apie šiuos uždangalus svarbu paminėti, jog jais gali būti uždengiami ne tik plastikiniai langai, bet ir stoglangiai.

Priežasčių, kodėl jūsų namuose turėtų atsirasti roletai, yra išties nemažai. visų pirma, roletų dėka į jūsų namus pateks mažiau saulės šilumos, antra – užtikrinsite jums priklausančios erdvės privatumą. Tačiau roletus verta rinktis ne vien dėl praktinių priežasčių: šie uždangalai, kuriais gali būti uždengiami jūsų namuose esantys langai ar stoglangiai, pagyvins jūsų namų interjerą, sukurs jaukumo jausmą. Šiandieniniai roletų gamintojai gali pasiūlyti pačių įvairiausių roletų: jei pirmieji roletai buvo vienspalviai, tai šiandieniai roletai yra puošti gėlių, gyvūnų atvaizdais, įvairiais ornamentais. Būtent dėl šių puošybos detalių roletai gali tapti puikiu visu kambario akcentu. Roletai puikiai atrodys bet kurioje jūsų namų patalpoje, tereikia išsirinkti tokius, kurie geriausiai dera prie interjero.

Esant didelei roletų pasiūlai, dėmesį svarbu atkreipti ir į tai, jog roletams gaminti yra naudojamas skirtingas audinys. Kai kurie audiniai puikiai praleidžia šviesą, kai kurie – ne; vieni audiniai yra lygūs, kiti – gumbuoti. Audinys – vienas svarbiausių kriterijų renkantis roletus. Na, o jei esate natūralumo šalininkai, jums turėtų patikti bambukiniai roletai.