Būstas,  Nuoma,  Verslas / Ekonomika

Rusai nuperka vis daugiau NT

Nekilnojamas turtas
Nekilnojamas turtas

Paskutiniais praėjusiųjų 2012  metų mėnesiais, nekilnojamojo turto vystytojų teigimu, buvo jaučiamas padidėjas susidomėjimas iš Rusų bei Baltariusių, kurie palaipsniui tampa vis rimtesniais NT rinkos žaidėjais. Taigi kodėl gi kaimynai iš rytų taip domisi nekilnojamu turtu mūsų šalyje?

Viena iš pagrindiniu priežasčių yra lėšų investavimas. Dažnai abejotinos reputacijos verslininkai iš rytų siekia įsigyti įvairaus turto, tame tarpe ir nekilnojamo, užsienio valstybėse. Tokiu būdu yra nepritraukiamas nereikalingas vietinių teisėsaugos institucijų dėmesys ir investuojamos lėšos. Tačiau aišku yra ir kitokių žmonių, ne vien siekiančių išplauti kapitalą.

Verslininkai investuoja į lietuvoje esantį NT ir siekdami diversifikuoti savo investicijas. Tokie žmonės perka NT visoje europoje ir neapsiriboja tik Lietuvos rika. Dalinai tai įtakoje ir šiandieninė ir situacija – Rusijos NT kainos sugrįžo iki 2008 metų lygio, o Lietuvoje kainos palyginus su tom kurios buvo 2008 yra beveik per pus pigesnės.

Rusijos Kaliningrado srities gyventojai dažnai renkasi mūsų uostamiestį ir čia įsigyją butus ar net nemus, nors daugelis jų čia ir negyvena. Paprastai užseniečių įsigytas nekilnojamas turtas yra nuomojamas arba laikomas kaip atostogų rezidencija. Skirtingai nei mūsų kaimyninėje Latvijoje, trečiųjų šalių gayventojai įsigyje NT negali gauti leidimo nuolatos dirbti ir gyventi Lietovoje.

Dažniausiai pirkėjai iš rytų renkasi butus prestižiniuose kurortuose, bet nevengia ir didžiųjų miestų. Populiariausi yra vidutinio dydžio butai, kurių kvadratūra neviršyje 60 kvadratinių metrų. Skaičiuojama, jog iš visų per metus sudaromų nekilnojamojo turto sandorių kiek daugiau nei 5 procentai yra NT pardavimai užseniečiams.