Būstas

Ryte ant garažo vartų rado žinutę

Garazo vartai
Garazo vartai

Paprastai garažo vartai  turi vienintelę, apsauginę funkciją. Jie yra durys, gerai saugančios viską, ką laikote garaže, o greičiausiai tai bus jūsų automobilis arba keli automobiliai, taip pat įvairūs ūkio padargai, kiti motoriniai prietaisai. Tačiau kai kam garazo saugotojai – vartai – atrodo panašu į skelbimų lentą. Amerikietis Styvas pasakoja, kad atsikėlęs ryte rado ant vartų kraupią žinutę, kuri padėjo išaiškinti kriminalą.

Girdėjo bildesius

Dar prieš tai, kai garazo vartai buvo aprašinėti, Styvas nieko neįtarė. Nors jo žmona tikina, kad „kaip tik turėjo labai blogą nuojautą“. Tačiau Styvas pripažįsta, kad žmona labai dažnai po laiko sako, kad neva turėjo labai blogą nuojautą, tačiau niekada apie ją nepasako, kai kažkas vyksta, arba prieš įvykstant. „Dėl to manau, kad jokios nuojautos nėra, o tik kažkoks prietaringumas, kuris pasireiškia jau po to, kai garazo mediniai vartai būna aptašyti krauju ar dažais. Netikiu ta nuojauta, nes jeigu ji būtų tikra, tai bent kartą apie ją būčiau sužinojęs dar prieš kažkam įvykstant“, – sako vyras.

Nors apie intuiciją atsiliepia neigiamai, tačiau sako, kad pats kažką įtarė iš anksto. „Nežinojau, kad bus apipaišyti garazo vartai, bet apskritai mano įtarimai turi šiokio tokio pagrindo. Visų pirma, tai aš girdėjau bildesius. Ir seniau, kai buvau vaikas, visada išgirsdavau tuos bildesius, kai kažkas kažką vogdavo nuo mūsų kiemo. Deja, nežinodavau, ką nežinodavau, kodėl. Kai pasakydavau tėvams naktį (o turbūt užklupdavau juos pačiu netinkamiausiu laiku), nuvarydavo į lovą, sakydami, kad nieko ten nėra, tik obuoliai krenta. Bet būdavo ne tik tai. Girdėjau kartą paryčiais, kaip atidaromi garazo vartai, kaip tyliai girgžda vyriai veriami. O ryte buvo pavogtas automobilis. Tačiau šią naktį aš irgi girdėjau bildesius. Dar išėjęs lauka apėjau teritoriją. Pagalvojau, kad garazo vartai kaina turės atsipirkti, kadangi jie tikrai nepraleis jokių įsilaužėlių, jie su gera signalizacija, ir šiaip stiprūs, galima miegoti ramiai.

Rytas labai nustebino. Garazo vartai naudoti kaip kokia mokyklinė lenta, kur kažkas palieka savo žinutę. Garazo durys buvo nutaškytos raudonais, kraują primenančiais dažais, buvo iškeverzotas didelis užrašas „GREITAI“. Žmona iškart ėmė verkti, nes ji yra prisižiūrėjusi daug siaubo filmų ir paprastai mano, kad toks užrašas atsiranda ant vartų tik tada, kai žmonės nori kažką nužudyti arba, dar blogiau, čia vaidenasi vaiduokliai. Aš sakiau, kad čia tiesiog smulkusis vandalizmas, ir nereikia taip bijoti, juk aplink tiek daug paauglių, neturinčių visiškai jokio užsiėmimo, trinasi.

Kaimynystėje ėmė dėtis keisti dalykai

Vėliau garazo vartai akcija dažnesne tapo – jie buvo aprašinėjami ir kitur. Kaip tik pas vieną kaimyną buvo visiškai nauji garazo vartai, ispardavimas leido jam juos nusipirkti gera kaina ir turėti. Tačiau kaip gali tuo džiaugtis, kai čia pat dedasi tokie nemalonūs dalykai? Taigi, jam šia metaliniai garazo vartai irgi priminė apie kažkur siaučiančius vandalus.

Ryte ant garažo vartų rado žinutę

Tie vandalizmo protrūkiai nebūdavo kas naktį,  buvo į mėnesį kartą, todėl niekas negalėjo sužiūrėti, kada kas tai padaro. O dar ir ėmė nebebijoti, pastebėjo, kad čia kitokių nusikaltimų nebūna, tik tas paprastas aprašinėjimas, kai plokstuminiai garazo vartai (gali būti „Barduva“) yra negražiai aprašinėjami. Tačiau aš visur pritaisiau stebėjimo kamerų ir pagaliau vieną dieną man pavyko išaiškinti nusikaltėlius, kurie, kaip ir spėjau, tebuvo paaugliai. Bet akibrokštas čia buvo ne tame, o tame, kad tuos užrašus palikdavo ir mano sūnus“, – pasakoja vyras.