Pirkiniai / Paslaugos

Saldikliai

Įdomaus dizaino šaldikliai

Saldikliai
Saldikliai

Eksperimentinės dizaino savaitės metu buvo pristatomi šaldytuvų saldikliai, pakeisto, netradicinio dizaino. Į renginį susirinko keli tūkstančiai žmonių, sekmadienį buvo surengtas ir aukcionas, kurio metu parduoti kai kurie novatoriški saldikliai. Ką gero ten pamatė mūsų žurnalistai?

Veidrodėli, veidrodėli

Ar kada nors pagalvojote, kad atsidarę šaldytuvą galite ne tik pasiimti jums reikalingų produktų, bet ir, pavyzdžiui, pasigražinti savo šukuoseną arba makiažą? Tokią galimybę dabar suteikia vienas dizaineris, kuris sugalvojo gana paprastą, tačiau tikrai efektyvią dizaino idėją. Jo pagaminti saldikliai vilioja dailiai elegantiškai įmontuotu veidrodėliu. Jie suskirstyti į kelias sritis – pagrindinis veidrodis rodo realaus dydžio atspindį, kiti du – padidintą.

„Padidinti veidrodėliai, žinoma, reikalingi toms moterims, kurios nori kruopščiai atlikti savo makiažą – pasidažyti blakstienas, pravesti akių pravadus ar išsipešioti antakių plaukelius“, – komentuoja dizaineris. Anot jo, tik iš pirmo žvilgsnio atrodo, kad tai labai nesuderinami dalykai – saldikliai ir veidrodėliai. Tačiau už to slypi net ir labai stipri idėja, susijusi su energijos taupymu. „Ar žinojote, kad kiekvienas iš mūsų galėtų sumažinti suvartojamos elektros energijos sąskaitą kiekvieną mėnesy net iki 30 procentų, jeigu reguliariai ištirpdytų šaldytuvą? Kuo daugiau sniego priaugę jūsų kameroje, tuo daugiau šaldytuvui reikia elektros išlaikyti šį monstrą dirbančiu, veikiančiu.

Tačiau dažniausiai mes pamirštame laiku atlikti šį buitinės higienos ritualą ir gyvename su tikromis ledo olomis kameromis – saldikliai nėra skirti tam, kad ten galėtų eskimai įkurti savo iglu namelius. Tad atsidarius šaldytuvą moteris pamatys veidrodį ir bus prikaustyta savo atvaizdo – tai seniai psichologijoje ištyrinėtas dalykas, jog atsispirti gerai rodančiam veidrodžiui ar kitam spindžiam sprendimui gali tik labai mažai dailiosios lyties atstovių. Taigi, jos iškart ims apžiūrinėti savo veido pokyčius, tvarkytis makiažą ar pan. O kas tuo tarpu vyks su šaldytuvu? Jis bent šiek tiek atitirpinės, ir tokiu būdu kasdien bus palaikomas normalus šaldytuvo ištirpimo lygis. Žinoma, iš elektros lizdo jo neišjungsite, tačiau vien tai, kad kameroje nebus pusės metro ledo ir sniego sluoksnio – jums suteiks ekonomiškumo galimybę“, – pasakoja idėjos autorius.

Slenkantys receptai

Kitas daugybės dėmesio sulaukęs išradimas – tai šaldikliai, pigiau pasigaminti maisto siūlantys iš tų produktų, kurių turite namuose. Kaip viskas vyksta? Elektromrk ar kitoje parduotuvėje, tokioje, kaip Topo centras, tokio išradimo nerasite, nes jis vienetinis – tačiau pagalvokite apie jo naudą.

Viskas, ką reikia darytį – tai kas kart naudoti saldikliai kiek kitaip, negu įprasta. Vos į jį ar į šaldytuvą įdėję naują produktą, jūs turite pažymėti atitinkamoje elektroninėje grafoje, kokių produktų dabar yra šioje burzgiančioje baltoje dėžėje. Tada nedidelis kompiuteriukas jums iškart susumuoja rezultatus ir parodo, kokių patiekalų galite dabar pasigaminti.

Tad patys šaldikliai (su defektais, o kai kam – su privalumais) atrodo kaip nedideli ekranai, nedidelės švieslentės, rodančios jūsų šaldiklio ir šaldytuvo turinį. Jeigu paspaudžiate (avitela) mygtuką, vaizdas gali persijungti į receptų sąrašą. Galite matyti, kokius skanumynus galite pasigaminti iš esamo turinio pietums, pusryčiams ar vakarienei. Taip pat šie saldikliai dezes gali automatiškai atspausdinti jums trūkstamų pirkinių sąrašą. Jums tereikia į sistemą suvesti, kokių norėtumėte, kad visuomet būtų produktų jūsų šaldiklyje bei šaldytuve, ir atitinkamose grafose visuomet matysite, ko trūksta. Paspaudus ant nedidelio mygtuko su pavaizduotu printeriu – jums į rankas nukris sąrašas tų dalykų, kurių dabar derėtų nusipirkti. Saldikliai Kaune parduodami paprastesni – tačiau tokią sistemą jūs galite taikyti rankiniu būdu, tai yra, ant paprasto šaldytuvo durų klijuoti sąrašus su magnetais.