Laisvalaikis / Pomėgiai,  Medicina / Sveikata

Salotos: receptai ir patarimai

Salotos
Salotos

Tikriausiai ne vienas žmogus pripažins – sveiko ir laimingo gyvenimo paslaptis yra sveika mityba. Salotos visada yra vienas geriausių maitinimosi būdų. Valgydami salotas, jūs gaunate pakankamą kiekį įvairių reikalingų medžiagų, esančių daržovėse. Taikydami įvairius priedus prie daržovių, atitinkamai jūs galite gauti ir baltymų iš mėsos, kiaušinių ar sūrio gaminių. Proporcijos lemia tai, kad daugiau vis tiek paprastai suvalgoma daržovių nei jų priedų. Taigi, salotos iš tiesų ne tik papuošia mūsų stalą, bet ir puikiai atitinka sveikos mitybos piramidės principus. Kokias jas valgyti, kaip gaminti? Įvairovė tikrai didžiulė ir verta dėmesio.

Riebios salotos

Nors ir nederėtų, pradėsime nuo tų, kurių valgyti reikia saikingai – kaip kokių saldumynų ar kepsnių. Riebios salotos yra ganėtinai paplitusios lietuviškoje virtuvėje – kone pats populiariausias Kūčių ir Velykų stalo vinegretas – tai balta mišrainė. Tikriausiai kiekvienas jų ragavęs žmogus lengvai pasakytų, kad net sunku tai ir salotomis bepavadinti. Iš tiesų salotos receptai turėtų būti liesesni. O štai baltoji mišrainė, plaukte plaukianti majoneze, yra tikrai riebus maistas, geriau juo nepiktnaudžiauti. Tačiau pavalgyti, žinoma – visada smagu.

Taip pat riebu ir nerekomenduojama dažnai skanauti yra ir makaronų salotos su vistiena ar bet kuria kita mėsa. Tiesiog kai daržovių yra mažiau nei kitų dalių, patiekalas automatiškai tampa riebus, kaloringas, turintis nemažai cholesterolio. Visada, kai salotos rengiamos su majonezu, o ne su aliejumi, tenka pavalgyti tikrai riebaus maisto.

Lengvas pasirinkimas

Iš tiesų lengvos bei gardžios, turtingomis skaniais komponentais yra cezario salotos. Čia taip pat dedama vištiena, tačiau ji yra lengva ir švelni, dažniausiai grilyje keptos vištienos krūtinėlės gabalėliai. Taip pat dedama šiek tiek Permazano sūrio, salotų, svogūnų laiškų, pomidorų. Majonezas yra sąlyginis dalykas – vieni žmonės mėgaujasi majonezo padažu, kiti reikalauja alyvuogių aliejaus. Pasigaminti tokias salotas tikrai nesunku, o pasimėgausite tikrai lengvu ir egzotišku patiekalu.

Kitas puikus pasirinkimas, tai salotos su tunu.  Gaminamos jos labai paprastai – esmę sudaro pomidorai ir svogūnai. Viskas supjaustoma, uždedama tuno. Jeigu tunas buvo su aliejumi, tada nereikia net pilti papildomai jokio apdažo. Jeigu tunas savo sultyse – tuomet reikės šaukšto aliejaus, žinoma, viskas gardinama prieskoniais. Jeigu norite daugiau įvairovės, galite įdėti ir kelias juodąsias alyvuoges.

Žuvis ir višta

Puikus pasirinkimas – tai salotos su krevetėmis arba krabų lazdelėmis. Ruošiamos jos paprastai. Reikia išvirti ryžius, supjaustyti Pekino kopūstą, svogūno laiškus arba porus, pomidorus, agurkus, dėti krevetes arba krabų lazdeles. Viskas pagardinama švelniu lengvu majonezu.

Salotos su lasisa – dar vienas būdas paskanauti žuvies. Skanu, kai salotose nėra majonezo, naudojamas aliejus. Reikia salotų arba Pekino kopūsto, pomidoro,  agurko, galima dėti avokado, taip pat šiek tiek citrinos sulčių. Pagal skonį siūloma dėti riešutus, geriausia – graikinius. Vietoje lašišos tai gali būti ir salotos su vistienos krutinele. Pakeičiant tik tą vieną minėtąjį ingridientą. Tačiau jūs turite nepadauginti riešutų ir įsitikinti, kad toks derinys jums tikrai pakankamai skanus.

Taip pat populiaru ir dėti sūrius į salotas. Galite improvizuoti ir atrasti savo sultingų salotų su sūriu receptą – ar tai bus geltonas fermentinis sūris, ar lietuviškas varškės. Pasaulyje labai populiarios graikiškos salotos su fetos sūriu. Tereikia supjaustyti mėlynųjų svogūnų skritulių, šiek tiek pomidoro, Pekino kopūsto. Visa tai sumaišyti su alyvuogėmis, taip pat dėti fetos sūrio gabalėlius. Galima pagardinti aliejaus ar majonezo padažu, tačiau nebūtina, nes teplus sūris pats atstoja ir padažą. Skanaus!