Laisvalaikis / Pomėgiai

Salsa suteikia galimybę pajusti egzotiką

Tolimoji Lotynų Amerika vilioja egzotika. Šiek tiek priartėti prie neįprastos kultūros gali padėti iš šio regiono kilę šokiai. Salsa – vienas jų, populiariausias savo grupės atstovas mūsų šalyje bei visoje Europoje.

Salsos ritmas – greitas ir energingas, šokėjai – seksualūs, jausmingi ir temperamentingi. Stebėdami profesionalių šokėjų varžybas tikriausiai atkreipėte dėmesį, jog tai – vyro ir moters pasirodymas. Tačiau galimi ir kiti variantai, kai tobulai atliekamais šokio judesiais stebina vienas atlikėjas ar net visas būrelis šokėjų. Pastarasis pasirodymas atrodo itin įspūdingai: sutartu momentu šokėjai apsikeičia poromis ir, būdami rate, kartoja tam tikras, vedančiojo rodomas žingsnelių kombinacijas. Bent kartą išbandžiusieji šį šokio variantą (vadinamą rueda), lieka maloniai nustebę – pajuntama, kaip tie patys žingsneliai, atliekami su kitu asmeniu, įgauna savitą “skonį”. Be minėtos rūšies, salsą, pagal atlikimo subtilybes bei geografinį paplitimą, dar galima skaidyti į:

• Kubietišką: organiškas, artimiausias savo “prigimčiai”;

• Los Andželo: labiau standartizuotas, turintis griežtesnes taisykles;

• Niujorko: savo figūromis vienas iš sudėtingesnių;

• “Shines”: išsiskiriantis solo intarpais, kuriais šokėjais akivaizdžiai nori pasirodyti.

• taip pat kolumbietiška, puertorikietiška ir dar keletas kitų mažiau žinomų stilių.

Salsa – šokis, kurį (bent kai kuriuos elementus) galite pritaikyti ir “praktikoje”, tarkime – siautulingame vakarėlyje klube Lietuvoje. Moteris salsos judesyje atrodo itin viliojanti bei patraukli, o vyras…vien jau vyro mokėjimas šokti yra pritrenkiantis, ką jau kalbėti apie salsą, kurioje vyriškumas itin aiškiai juntamas. Jei klubinėje kompanijoje bijote likti nesuprastas, profesionalu būti neketinate, tačiau pasirodymas vien mokymo salėje netenkina, pasidomėkite, kur vyksta taip vadinamieji salsos vakarėliai, kur susirenka šio šokėjo mėgėjai (aišku, laukiami ir profesionalai, galintys pasidalinti savo patirtimi), norintys smagiai praleisti laiką, išbandyti savo šokio įgūdžius natūralesnėje aplinkoje bei tiesiog pabendrauti su bendraminčiais. Tai – puiki veikla ir kūnui, ir sielai!

Kur galima išmokti šito šokio? Visagalis internetas padeda: kokybiški video įrašai gali duoti bendrą supratimą apie šokį apskritai, išmokyti pagrindinių žingsnių. Tačiau kreiptis pagalbos į kvalifikuotus specialistus – geriausias sprendimas.