El. Parduotuvės

Satinas

Tie, kuriems patinka minkšti, švelnūs audiniai, greičiausiai labai mėgsta satiną. Metų metais satinas buvo naudojamas visur- nuo staltiesių iki avalynės.  Satinas laikomas prabangiu audiniu ir lyginamas su šilku ir ilgus metus buvo prieinamas tik pasiturintiems, tačiau dabar šiuo audiniu gali džiaugtis beveik visi norintys (jei ne grynu satinu, tai bent jau jo kombinacija su kita medžiaga).

Satino audinys kildinamas iš Kinijos ir buvo pagamintas iš šilko. Pavadinimas kilo nuo Zaitun uosto, iš kurio satinas buvo eksportuojamas į kitas šalis.  12-13 amžiuje satinas buvo eksportuojamas į Italiją, o dėl šio audinio galvas pametę daugybė romanų ir graikų. Dėl savo prabangos, satinas buvo naudojamas karalių apdarams siūti ir prieinamas buvo tik turtingiesiems. Ši situacija pasikeitė tik po industrinės revoliucijos, po kurios šio audinio apdirbimo procesas buvo palengvintas ir tapo prieinamas beveik visiems norintiems.

Satinas yra gana lepus audinys ir tam, kad prailgintumėte jo naudojimo laiką, turite jį kruopščiai prižiūrėti. Jį reiktų valyti sausu valymu. Šį audinį patartina skalbti delikačiu skalbimo režimu, kad medžiaga nebūtų smarkiai sukama ar gręžiama. Taip pat satiną galima skalbti rankomis.  Satiną džiaukite kaip ir kitus audinius, tačiau netamopykite į šonus, nes galite pakenti audinio formai.  Jei lyginate satiną, lygintuvas turėtų būti nustatytas ant pačio šalčiausio rėžimo, nes karšta medžiaga gali sugadinti audinį. Lygintami lygintuvo nespauskite, o švelniai lengvais judesiais braukite per medžiagą.

Dėmes iš satino audinio išimti ganėtinai sunku, tačiau nėra neįmanoma.  Geriausia daryti taip- persiskaitykite atiketę ir sekite gamintojo pateiktas instrukcijas. Kai parduotuvėje ieškosite dėmių išėmiklio, būtinai atkreipkite dėmesį į tai, ar jį galima naudoti satinui ir niekada nenaudokite baliklio.

Patarimas kaip išvalyti kraujo dėmes- panardinkite audinį į šaltą vandenį ir paskui plaukite rankiniu būdu vėsiame muiluotame vandenyje. Jei audinį trinsite smarkiai ir grubiai, greičiausiai jį sugadinsite, todėl dėmę valykite švelniai.