Užsienyje

Saulėta ir uolėta Malaga

MalagaIspaniją kaip puikią vietą atostogoms pažįstame puikiai. Istorinių ir architektūrinių įdomybių kupini Barselona ir Madridas, jau kaip pigus ir patogus kurortas garsėjanti Alikantė, savo žydrais vandenimis ir mažais paplūdimiais traukianti Maljorka, žinoma, ir egzotiškosios Kanarų salos. Vis dažniau atrandamas ir Malagos regionas, kaip puiki vieta ištroškusiems jūros ir saulės, smėlio ir šilumos, paplūdimio smėliuko ir uolėtų pakrančių.

Malagos miestas yra rytinėje ar kažkiek pietrytinėje Ispanijos dalyje, Viduržemio jūros pakrantėje. Čia galima tiesiog atskristi, o galima ir atkeliauti pakrante iš jau minėtų Barselonos ar Alikantės. Žinoma, pasivažinėjimas jau pareikalaus šiek tiek daugiau nei pasyvus poilsis atvažiavus su kelionių organizatoriumi, be jokių asmeninių planavimų. Kita vertus, būtent Malaga yra puiki vieta mėgstantiems pakeliauti savarankiškai, atrasti šį tą daugiau, nei vieno viešbučio aplinka.

Malagos miestas – tai tik pirmasis traukos taškas šiame rajone. Dažniausiai į ją atskrendama, dieną kitą pasivaikštoma, na o jau tada galima leistis į didesnius atradimus. Po šimtą kilometrų abipus šio miesto, Viduržemio jūros pakrantėje, gausu didesnių ir mažesnių kurortinių miestelių, kaimelių, kur galima puikiai praleisti laiką. Na, ar bent jau pravažiuoti pro šalį, pasigrožint vis kitokiomis pakrantėmis, mažais, tarp uolų įspraustais paplūdimiais ar stačiomis uolėtomis jūros pakrantėmis. Šiame maršrute žavūs ir patys kaimeliai, tarsi ir labai panašūs, bet kažkuo ir išskirtiniai, savaip įdomūs. Su savo siauromis gatvelėmis, mažais baltai namukais, nedidelėmis aikštėmis. Dažnai tokiems miesteliams tenka gana stačiai lipti į kalnus, o tai žavesio tik prideda.

Kaip jau supratote, būtent kelionės pavyzdžiui nuomotu automobiliu Malagos regiono pakrantėmis galėtų būti puikus atostogų sprendimas. Važiuoti neskubant, grožintis vaizdais, pasivaikštant vis kitame miestelyje, išsimaudant vis kitame paplūdimyje, kas naktį turint vis kitą viešbutį – tikra įvairovės puokštė net trumpos atostogų savaitės metu. O jei galite sau leisti dvi savaites ir daugiau, tuomet toks pasivažinėjimas taps dar žavingesniu. Juk spėsite pamėgti vieną ar kitą jaukų paplūdimį, restoraną, galėsite patraukti ir į šalies gilumą toliau nuo jūros, atrandant dar kažką įdomaus. Malaga tokiai kelionei labai tinkama. O dar galima pagalvoti ir apie kur kas drąsesni maršrutą, pavyzdžiui kelionę automobiliu nuo Barselonos iki Malagos, Alikantės ar toliau, nuvažiuojant jau ir tūkstantį kilometrų. Juk nuomos kompanijos leidžia pasiimti automobilį viename mieste ir grąžinti visai kitame. Tad kodėl gi ne.