Lietuviai vis dažniau palieka savo gimtinę ir išvyksta uždarbiauti į UK. Nors nemaža dalis šių žmonių sugrįžta atgal, visgi yra ir tokių, kurie įleidžia savo šaknis šioje šalyje. Tačiau ne visi nusprendę apsigyventi Britanijoje supranta, kad „svajonių krašte“ nėra taip saldu gyventi. Šiame straipsnyje pateiksiu tyrimą susijusį su Anglijoje šeimoms tenkančiais mokesčiais, taip pat pateiksiu kelių specialistų komentarus.
Garsus britų dienraštis „The Daily Mail“ remdamasis Krikščionių labdaros fondo duomenimis išspausdino įdomų tyrimą. Šis pateikia duomenis apie mokesčius, tenkančius UK gyventojams gyvenantiems šeimoje.
Šiame sąraše pateikiama, kiek procentų vienam asmeniui, gyvenančiam šeimoje, kuri turi du vaikus ir dirba tik vienas sutuoktinis, tenka daugiau mokesčių lyginant su vienišu asmeniu – abiejų ūkių pajamos £33,745.
- UK 73%
- Nyderlandai 71%
- Švedija 71%
- Japonija 69%
- Prancūzija 62%
- Ispanija 61%
- Austrija 55%
- EU vidurkis 53%
- Italija 52%
- OECD narių vidurkis 52%
- Vokietija 50%
- Belgija 49%
- Australija 39%
- Portugalija 39%
- Kanada 39%
- USA 23%
- Islandija 13%
Nepaisant to, kad šeimoms yra taikomas įvairių mokesčių grąžinimas, ši našta vis tiek yra septynis kartus didesnė lyginant su vienišu asmeniu. Mokesčių grąžinimas UK yra taikomas šeimoms susilaukusioms vaikų ir pan.
Toliau pacituosiu analitikus Don Draper ir Leonard Beighton pateikiančius nuomonę apie susidariusią padėtį:
„Šeimoms imančioms paskolas ir turinčioms papildomų išlaidų, pajamų dalis per pastarąją krizę padidėjo dvigubai. (Kalbama apie šeimas su dviem vaikais, kuriose dirba vienas asmuo). Tuo tarpu mokesčiai vidutines pajamas uždirbančiam asmeniui, be šeimos, padidėjo viena dešimtąja. Šiuo metu OECD (Organisation for Economic Co-operation and Development) duomenimis šeima, kurioje dirba vienas asmuo turi mokėti 30 procentų daugiau mokesčių.“ Gana sunku suvokti UK vyriausybės poziciją, kuri neskatina šeimų. Nepaisant to, kad yra vykdomas kai kurių mokesčių grąžinimas, šios priemonės nepadengia esamo skirtumo.
Antrasis pateikia kitą įdomų komentarą: „Kennet Clarke būdamas vyriausiuoju iždo patarėju išgirdęs pasiūlymą susituokusios poroms taikyti mokestines lengvatas, šį pasiūlymą pavadinimo anomalija.“ Analitikas gana stipriai sukritikavo šį pasisakymą: „Tie, kurie abejoja sąžiningumu tūrėtų būti atleisti, kitaip mūsų valstybė sugrįš į mitinį auksinį amžių. Modernioji Britanija ketina išsiskirti iš kitų vakarų valstybių ir netaikyti šių lengvatų šeimoms. Didžioji dauguma vakarų valstybių gerbia šeimą ir siekia skatinti gausesnį vaikų gimstamumą. Daugumą iš jų turi specialias mokestines išimtis vedusioms poroms. Kai kuriose valstybėse tokios mokestinės nuolaidos taikomos netgi vienos lyties šeimose.“
Nepaisant didžiulio spaudimo bei jau taikomų priemonių, tokių kaip mokesčių grąžinimas UK. Šeimai tenkanti mokesčių našta yra gerokai didesnė nei kitose valstybėse. Taip pat nepaisant raginimu Anglijos valstybė gręsiant antrajai krizės bandai greičiausiais artimu metu nesiims jokių kardinalių pokyčių šiuo klausimu. Tokio dydžio valstybėje įvestos mokestinės nuolaidos šeimai gali tūrėti didelės įtakos valstybės biudžetui. Na, o žinoma UK nestabilumas tuo pačiu atneštų liūdnų padarinių ir kitoms valstybėms.
Taigi lietuvaičiams norintiems apsigyventi UK verta apmastyti savo pasirinkimo teisingumą. Ar tikrai verta kurti šeimą ir įleisti šaknis šioje valstybėje? Na, žinoma lieka ir nelegalus kelias, visgi šis sprendimas greičiau yra trumpalaikis, nes neužtikrina socialinių paslaugų, medicininės pagalbos.
Norėdami gauti daugiau informacijos kreipkitės
10 Forest House Business Centre
8 Gainsborough Road
Leytonstone
London
E11 1HT
info@aldusltd.co.uk
+44 (0) 208 558 6148
+44 (0) 208 539 9855
+44 (0) 776 971 8413