Darbas

Sezoninio darbo beieškant

darbas DanijojeSezoninis darbas užsienyje – jau gerą dešimtmetį populiarus dažno lietuvio vasaros užsiėmimas. Proga padirbėti stengiasi pasinaudoti visi, ir pilnamečiai moksleiviai, ir studentai, ir mokytojai, ir įvairiausių profesijų atstovai, pasiėmę porą mėnesių neapmokamų atlyginimų. Ir kodėl gi ne – per porą mėnesių užsienyje galima užsidirbti panašiai kaip Lietuvoje per visus metus. Žinoma, jei pasiseka – randate darbą ir jo netrūksta, turite galimybe dirbti viršvalandžius, nemokate didelių procentų įdarbinimo agentūrai už patį darbą ar gyvenamosios vietos nuomą. Daugiausiai problemų patiria norintys išvažiuoti pirmą kartą, ir nesėkmių istorijų tarp tokių daugiausia. Tuo tarpu tie, kuriems pavyksta įsitvirtinti, padirbėti važiuoja jau daug metų iš eilės, kartas nuo karto pasikviesdami ir kokį draugą ar giminaitį.

Tad kokie gi ties sezoniniai darbai, kokiame užsienyje, ir kaip galų gale juos susirasti? Atsakymai labai nevienareikšmiai, informacijos visur daug, tačiau tuo pačiu ji dažnai ir paini, ir pasenusi, ir labai asmeniška, toli gražu netinkanti visiems.

Bepigu puikiai mokantiems anglų, norvegų, švedų kalbas – nukeliauji sezono metu į vieną tų šalių, įsidarbini kokioje kavinukėje padavėju, ir džiaugiesi ne tik atlyginimu, bet ir gausiais arbatpinigiais. O jei kalbos nemoki, dažniausiai lieka kur kas nuobodesni ir mažiau apmokami darbai. Paprastai tai darbai žemės ūkyje, fabrikuose, žuvies, mėsos apdirbimo cechuose, didžiuliuose sandėliuose. Vyrai neretai stengiasi pakliūti į statybas. Iš šių darbų kaip sezoniniai dažniausiai laimi įvairaus pobūdžio darbai žemės ūkyje.

Derliaus nuėmimas – klasikinis darbo Danijoje pavyzdys. Šioje skandinavų šalyje žemės ūkis puikiai išvystytas, ūkiai stambūs, tad derliaus nuėmimo metu sezoninių darbininkų jiems reikia tikrai daug. Paprastai tai – darbas didžiuliuose braškynuose, nuo ryto iki sutemų, gerai apmokant ir viršvalandžius. Patenkinti ir darbininkai, ir darbdaviai, tad nenuostabu, kad darbas Danijoje esančiuose ūkiuose yra vienas populiariausių tarp sezoninių darbininkų.

Na o kaipgi susirasti tokį darbą? Jei neturite draugų ar pažįstamų, kurie galėtų jums padėti, lengva nebus. Na, jei pasiseks, lengva gali būti su įdarbinimo agentūra, tačiau šioje vietoje atsiranda nemažai rizikos veiksnių, be to, įdarbinimas nemažai ir kainuoja. Visada galima dar iš namų internetu kreiptis į ūkininką pačiam – o kodėl gi ne. Žinoma, gali tekti pavargti, tačiau tiesioginis kontaktas yra bene geriausias būdas gauti norimą darbą.