Žiniasklaida / Leidyba

Sieninių kalendorių gamyba namuose

Šiais laikais sieniniai kalendoriai ir jų maketavimas gana brangus malonumas, ypač, jei jums reikalingas vienas, išskirtinis egzempliorius. Dabartinės technologijos yra pakankamai išsivystę, kad leidžia netgi namų sąlygomis pasigaminti vienetinius kalendorius. Šiuos sumodeliavę laisvai galėsite atsispausdinti patys namuose ar užsakyti spausdinimą profesionalioje spaustuvėje. Visgi kuriant kalendorius patiems, šių kūryba bus kur kas pigesnė.

Daiktai kurių Jums prireiks

  • Kompiuteris
  • Jums reikalingos kokybės popierius
  • Kabės.

Gamybos instrukcijos I būdas

Sieniniai kalendoriai taip pat lengvai pagaminami naudojant tokią įprastą programą, kaip „Micorsoft Word“, kuri greičiausiai yra įdiegta Jūsų kompiuteryje. Ši Microsoft paslauga yra nemokama. Taip pat galima pasinaudoti ir kita programa pavadinimu „My Calendar Maker“. Beje, ši programa susikūrus vartotojo paskyrą leidžia vieną kalendorių pasidaryti nemokamai. Tačiau naudojantis keliais elektroniniais paštais gana nesunku apgauti registracijos sistemą.

Gamybos instrukcija II būdas

Sieninių kalendorių maketavimas mūsų atveju bus atliekamas specialia, tačiau nesudėtinga programa. Jums reikės apsilankyti spectrumsoftware.com tinklalapyje ir iš ten atsisiųsti programą pavadinimu „EZ Photo Calendar Creator“. Tinklalapio paieškoje suvedę raktažodį pamatysite siūlomą programą ir ją greitai parsisiųsite, įdiekite šią į savo kompiuterį.

Atsidarę programą, suraskite mygtuką „Create New“, tada suteikite savo kalendoriui pavadinimą ir paspauskite „OK“. Paspaudę „Layout“ skiltį išsirinkite Jums patinkantį išdėstymą. Pasirinkite kalendoriaus spalvą ir pagrindinę temą skiltyje „Theme“ ir pritaikykite šią visiems mėnesiams paspausdami „apply to all months“. Taip pat kiekvienam mėnesiui galima taikyti atskirą spalvinį koloritą. „Date tab“ skiltyje pažymėkite specialias dienas, ten taip pat galėsite pasirinkti ir paveiksliukus skirtus pažymėti šioms dienoms. Po pagrindiniu langu esantis meniu padės pakeisti datų šriftą, dydį ir atskiras spalvas, norėdami peržiūrėti darbą spauskite „Preview/Print“.

Beje, kai kurios spaustuvės ar specialios parduotuvės kartais siūlo medžiagas kalendorių gamybai, stangrų popierių, susegimus ir pan. Visgi šias detales įmanoma nusipirkti ir atskirai, paprastose kanceliarinėse parduotuvėse.

Abi programos veikia panašiu principu, kurdami kalendorių galite pasirinkti specialias datas, kurias norite pabrėžti ir atsiminti, jas galite apipavidalinti įvairiais paveikslėliais. Beje, paveikslėlius šioms programoms lengvai galite parsisiųsti iš „PC Crafter“ ar „Graphics Factory“ tinklalapių, kurie šiuos kartais siūlo nemokamai.

Naudodami „Clip Art“ funkciją minėtose programose, galite įdėti Jums patinkantį peizažą. Neturint idėjų nuotraukas galima pasirinkti pagal kategorijas: ruduo, žiema, Velykos, Kalėdos. Išsirinkę paveikslėlį tiesiog jį parsisiųskite į savo kompiuterį, jei paveikslas teikiamas nemokamai, galėsite tai atlikti nedelsiant, jei mokamas, jums reikės susikurti vartotojo paskyrą paminėtuose tinklalapiuose, na, ir žinoma susimokėti.

Norint užbaigti darbą teks atsispausdinti kalendorių, dirbant šiomis programomis neverta savo projektų spausdinti specializuotose parduotuvėse, užteks ir Jūsų namuose turimos technikos.

Išdėliokite kalendoriaus lapus nuo Sausio iki Gruodžio mėnesių. Beje, kurdami savo kalendorių, neprivalote spausdinti griežtai 12 mėnesių, galite šį skaičių sumažinti ar padidinti, tai jau priklauso nuo Jūsų.

Lapus galite surišti skylamušiu išmušę tris ar keturias skylutes arba tiesiog sukabinti kabėmis, tai vėlgi priklauso nuo Jūsų kūrybiškumo.

Taigi straipsnyje pateikiau du gana lengvus būdus padėsiančius Jums sukurti specialius sieninius kalendorius. Tokie darbai puikiai tiktų dovanoti artimiesiems ar draugams gimtadienių ar kitų švenčių progomis.

sieniniai kalendoriai