El. Parduotuvės,  Medicina / Sveikata

Silikono kontaktiniai lęšiai

lesiai internetuKo gero, kontaktinių lęšių vadovėlius artimiausiu metu teks perrašyti iš naujo kadangi lęšiai internetu sparčiai populiarėja. Prieš penkerius metus į rinką įsiveržė pirmieji silikono hidrogelio kontaktiniai lęšiai. Iš pradžių gydytojai ir optometrijos specialistai žiūrėjo į naujovę atsargiai, ieškojo gerųjų ir blogųjų šių lęšių savybių. Dabar jau žinoma, kad silikono lęšiai nepakeičiami terapiniams tikslams, tinka vaikams. Ženkliai sumažėjo ar neliko įprastų deguonies stygiaus sukeltų komplikacijų (paraudusių ir sausų akių, įaugusių į rageną kraujagyslių). Paradoksas – silikono lęšiai nešiojami ir dieną, ir naktį, o infekcinių keratitų pasitaiko daug rečiau, nes nėra ragenos hipoksijos.

Antrosios kartos lęšių privalumai: pasaulis keičiasi greitai, ar spėjame mes kartu? Dar ne visi oftalmologai išbandė pirmosios kartos silikono kontaktinius lęšius, o štai jau turime antrąją šių lęšių kartą. Pirmosios kartos lęšiai prilygsta prabangos prekėms – itin geri, bet ir brangūs, reikia šiek tiek gydytojo sumanumo juos parenkant. Antroji lęšių karta – viskas paprasčiau: viena bazinė kreivė, daugiau vandens (geresnė akių savijauta), nori – miegok neišsiėmęs, nori – vakare išsiimk, kaina ta pati kaip įprastų mėnesinių lęšių. Sparčiai plečiasi dioptrijų spektras, netrukus turėsime torinius, progresinius silikono kontaktinius lęšius. Specialistai pranašauja, kad po kelerių metų beliks silikono kontaktiniai lęšiai, o hidrogelio lęšių tolydžio mažės. Kokie silikono privalumai? Pirmiausia, didelis deguonies pralaidumas – silikonas tarsi siurblys tiekia deguonį ragenai. Vandens reikia tik geram lęšio slydimui akies paviršiumi. Daugiau deguonies mažiau apnašų tai yra dėlto, kad naujos kartos silikono deguoniui pralaidus kontaktinis lęšis, praleidžiantis 5 kartus daugiau deguonies nei įprasti hidrogelio lęšiai. 33 proc. lęšyje esančio vandens užtikrina gerą akių savijautą. Šie lęšiai turi ypatingą plazminį padengimą – kaupiasi mažiau apnašų. Viena bazinė kreivė – paprastesnis parinkimas. JAV FDA leidžia lęšius nešioti iki 6 parų neišsiimant. Pacientai, pirmieji išbandę antros kartos Optix silikono lęšius Lietuvoje, pateikė tokius duomenis: 91 proc. nešiotojų 95 proc. sumažėjo akių sausumo jausmas. Taigi pacientai šiuos lęšius įvertino gerai. O ar gydytojai jau pasiruošę silikoninių lęšių erai?

Kontaktinių lęšių medžiagos yra klasifikuojamos į tris rūšis. Pirmoji rūšis yra – minkštieji lęšiai. Jie yra gaminami iš medžiagos, kuri yra panaši į gelį, be to juose gausu vandens pagrindu pagamintos medžiagos, kuri dar kitaip vadinama hidrogeliu. Ši medžiaga dengia visą apimamą lęšio pagrindą ir erdvę. Silikoninis hidrogelis kontaktinius lęšius paverčia tobula perduodančia medžiaga akims, nes šios gali perduoti daug daugiau deguonies akims, nei kiti lęšiai, kuriuos galite įsigyti optikos parduotuvėse. Antroji rūšis – tai vidutiniai lęšiai. Kitaip jie dar yra žinomi kaip deguonies perdavėjai akims. Jie yra pagaminti iš standžios, mažiau vandens turinčios medžiagos – plastiko ir yra labai geri žmonės, kurie turi stiprų astigmatizmą ar kitą akių ligas, dėl kurių anksčiau kontaktinių lęšių nebuvo galima dėvėti. Šie lęšiai yra mažesnio skersmens lyginant su įprastiniai, taip pat dėl gamybos technologijos jie garantuoja aštresnį matymą, nei minkštieji lęšiai. Trečioji rūšis yra ne kas kitas kaip – kietieji lęšiai. Jie yra pagaminti iš labai standaus plastiko ir dėl to sumažėja galimybė akims perduoti deguonį. Todėl pastaruoju metu šie lęšiai yra praktiškai nevartojami, nes mažas deguonies kiekis akims yra labai kenksmingas ir dabar žmonės vietoj kietųjų lęšių visada renkasi vidutinio kietumo lęšius.

Kontaktinių lęšių naudojimo laikai per pastaruosius dešimtmečius sparčiai patobulėjo. Iki 1979 m. kiekvienas nešiojantis kontaktinius lęšius privalėdavo juos išsiimti nakčiai ir mirkyti kontaktinių lęšių skystyje. Žinoma, neužilgo pasirodė kontaktiniai lęšiai, kurių buvo galima neišsiimti ir naktį, tačiau tuo metu tai buvo labai kenksminga akims ir labai mažas procentas žmonių ryždavosi tam. Tarp dabar esančių lęšių nedaug kas pasikeitė. Yra tie patys dieniniai lęšiai ir savaitiniai, kuriuos galima nešioti kad ir visą savaitę, netgi ir miegant su jais. Žinoma, jei jos nešioti kiekvieną dieną ir retai juos išsiimsite, tai gali paveikti jūsų kontaktinių lęšių kokybę, kuri tikrai nukentės ir nebus pati geriausia. Aišku reikia nepamiršti ir to fakto, kad net jeigu ir teisingai prižiūrite lęšius juo privalu keisti kas mėnesį ir nesistengti juos išnešioti kuo ilgiau. Taip apsaugosite savo akis, nuo galimų akių infekcijų ir kitų nereikalingų akių ligų , kurios gali kilti per ilgai dėvint senus kontaktinius lęšius. Negana, to galite pabandyti lęšius įsigyti internetu, nes kontaktiniai lęšiai internetu yra greita ir patogu, nes jums nereikia palikti savo namų ir tiesiog galite laukti savo siuntinio.

kontaktiniai lesiai internetuKontaktiniai lęšiai turi taip pat ne viena smagią savybę, kuria galima pralinksminti ar nustebinti savo draugus. Taip yra todėl, kad kartais kontaktiniai lęšiai naudojami ne vien dėlto, kai žmogus turi prastą matomumą. Viena iš savybių, kur gali padėti lęšiai, tai sausos jūsų akys. Yra specialūs lęšiai kurie yra labai vandeningi, todėl juos dėvint galite daugiau nesirūpinti, kad jūsų akys yra sausos. Kitas lęšių tipas tai spalvoti lęšiai. Yra begalės spalvotų lęšių, kuriuos galite pasirinkti. Jie gali paryškinti jūsų akių spalvą arba ją padaryti visiškai netikroviška. Todėl visada galėsite išsiskirti iš minios. Taip pat yra kita kontaktinių lęšių grupė: tai lęšiai kurie gali sukurti katės, vampyro ar kitos mitinės būtybės akių efektą. Šis dalykas tikrai gali tikti kokiam nors vakarėliui ar Helovynui. Kita grupė tai kontaktiniai lęšiai kurie yra gaminami, pagal jūsų užsakymą, specialiai jūsų akiai. Jie yra be galo patogūs, nes būna pagaminti specialiai jums. Aišku reikia nepamiršti, kad tai kainuoja ne mažus pinigus ir ne kiekvienas tai gali sau leisti. Na ir pabaigai tai ultra violetiniai lęšiai, kurie padeda apsisaugoti nuo saulės spindulių. Žinoma, ne kiekvienas juos mėgsta nešioti, nes mieliau yra užsidėti tikruosius akinius nuo saulės ir mėgautis karšta saulę. O visą šią išvardintą produkciją galite įsigyti, ne bet kur o mūsų internetinėje parduotuvėje kur pardavinėjami lęšiai internetu.

 

Daugiau informacijos – http://www.lenses2buy.lt/