Medicina / Sveikata

Šis bei tas apie dantų implantus

Šiuo metu yra žinoma, kad statistiškai 70 procentų pasaulio gyventojų sulaukę 35-44 metų amžiaus yra netekę nors vieno tikro savo danties. To priežastys paprastai būna danties šaknies kanalo uždegimas, ėduonis ar dantenų ligos. 25 procentai suaugusių žmonių netenka visų savo dantų sulaukę 73 metų. Dantų implantai yra vienas iš patogiausių gydymo būdų pakeičiančių jūsų prarastus dantis.

Visų pirma reikėtų pažymėti, kad dantų implantai turi daug privalumų prieš kitus metodus, tokius kaip dantų vainikėliai ar išimami protezai, padedančius atstatyti buvusią šypseną. Pagrindiniai iš privalumų yra:

· Estetiškumas – dantų implantai taip pakeičia tikrus dantis, kad jų neįmanoma atskirti.

· Nesukelia pašalinio efekto šalia esantiems dantims, kaip tai padaro tiltiniai protezai (reikia šlifuoti šalia esančius gyvus dantis).

· Patogumas – implantai nesuteikia nepatogumo jausmo, kaip tai padaro protezai, kurie gali iškristi ir skleisti kliuksėjimo garsą.

· Ilgaamžiškumas – tinkamai prižiūrima implanto karūnėlė gali tarnauti iki gyvenimo pabaigos.

· Naudojant šį metodą nenyksta jūsų žandikaulis, dėl šio nykimo gali pasikeisti jūsų veido formos.

Savaime suprantama, paminėjus privalumus reikėtų užsiminti ir apie minusus. Turbūt didžiausias šio metodo trūkumas yra kaina. Lietuvoje vieno pilno implanto kaina yra nuo 2000 litų ir daugiau. Galbūt galima rasti ir pigesnių variantą, tačiau kokybiškai darbą atliekančiuose odontologijos kabinetuose tikrai sumokėsite panašią sumą. Taigi, norint pasikeisti visus dantis kurių netekote teks paišlaidauti.

Dantų implantai susideda iš trijų dalių:

· Titaninio implanto – tai varžtas, kuris operacijos metu yra įsukamas į jūsų žandikaulį.

· Atramos – tai savotiškas ramstis, kuri laikys naująjį dantį.

· Karūnėlė – natūralios išvaizdos dirbtinis dantis dedamas ant atramos.

Dantų implantavimo procedūra

Implantavimo procesui reikalinga operacija, kuri yra įmanoma sugijus jūsų dantenoms, bei žandikauliui po danties šaknies traukimo. Paprastai visas procesas nuo situacijos įvertinimo iki pabaigos trunka 4-8 mėnesius ir reikalauja keleto apsilankymų pas implantavimą atliekantį specialistą. Reikėtų suprasti, kad kiekvienas atvejis yra skirtingas ir reikalauja skirtingų užduočių bei tvarkaraščio norint pasiekti optimalų gydymo variantą.

dantų implantai