Įvairenybės

Siulo darba Siauliuose

Siūlo darbą Šiauliuose: kas, kur, kada? 

Darbas – tai ne tik būdas užsidirbti pinigų. Darbe galima realizuoti save, įdomiai praleisti laiką, džiaugtis pasiektais rezultatais. O jeigu dar jis leidžia gerai uždirbti, tai jau būtų galima vadinti ir tobulu darbu. Šiauliečiai klausia: ar kas nors siulo darba Siauliuose, kuris galėtų vadintis svajonių? 

Laiminga mokytoja 

Anelė, dirbanti vienoje Šiaulių mokykloje anglų kalbos mokytoja, sako, kad jai šis darbas labai patinka. „Be abejo, visada norisi uždirbti kuo daugiau, bet apskritai esu laiminga, dirbdama būtent šioje gimnazijoje. Darbe svarbu ne tik alga, bet ir kolektyvas, žmonės, su kuriais susiduri kiekvieną dieną. Šiuo atžvilgiu man pasisekė: kiekvieną rytą keliuosi su noru, žinau, kad manęs laukia protingi, norintys mokytis mokiniai“, – džiaugiasi mokytoja Anelė. Ji sako, kad siauliuose nėra daug mokyklų, kuriose ji norėtų dirbti, jei tektų išeiti iš dabartinės gimnazijos. „Galbūt tada mąstyčiau pereiti dirbti į vertimų biurą ar pan. Gerai, kad anglų kalbos specialistams siulo darba siauliuose ne tik Švietimo ministerija, bet ir privatus verslas“, – sako ponia Anelė.

Darbas ne pagal specialybę 

Prekybos centre salės darbuotoju dirbantis Jonas nėra toks patenkintas kaip mokytoja. „Kai baigiau studijas ir domėjausi, kas siulo darba siauliuose, radau tik nekvalifikuoto darbo pasiūlymus. Esu diplomuotas informatikas, bet turiu dirbti prekybos centre. Dėl to liūdna. Vis dėlto dairausi ir kitokių pasiūlymų, turiu vilties susirasti darba pagal specialybę“, – pasakoja Jonas.  Reikia pripažinti, kad tokių kaip Jonas – nemažai. Jie – jauni, vos baigę studijas, patirties dar nespėjo įgyti. Tačiau darbdaviai nori tik patirtį turinčių darbuotojų. Kaip jos įgyti, jei niekas nepriima? Įsisukama į užburtą ratą. Išeitis iš jo – griebti bet kokį, bent minimaliai į specialybę panašų darba, kad vėliau galėtum pasakyti, jog patirties turi.

Studentams sunkiau 

Darbo biržos konsultantai sutinka, kad siulo darba siauliuose studentams labai retas darbdavys. Tad patirties įgyti gana sudėtinga. „Džiaugiamės už tuos studentus, kurie sugeba savarankiškai susirati darbą jau studijų metu. Tegul jis būna menkai apmokamas, visgi tai bus paspirtis pabaigus mokslus“, – sako Darbo biržos darbuotoja Jūratė. Ar siauliuose pasiūlymų specialistams tikrai taip mažai? Ponia Jūratė teigia, kad darbo birza siulo darba siauliuose įvairios srities darbuotojams: ir specialistams, ir nekvalifikuotiems darbininkams. Tiesa, darbų nėra daug. Kita vertus, darbdaviai skundžiasi, kad neturi iš ko pasirinkti darbuotojų. Kaip gi taip nutinka?

Kaip inkstas taukuose pas ūkininką 

Gyvulių ūkį turintis verslininkas Algimantas neseniai ieškojo traktorininko ir bendro padėjėjo ūkyje. „Tačiau Darbo birža siulo tokius vyrus, kurių jau veidas rodo nekokius polinkius. Man reikia dirbančių žmonių, o ne geriančių patvoriuose. Tokių yra ir kaime, Šiaulių rajone, kur gyvename su šeima“, – piktinasi ūkininkas. Galų gale jis priėmė du jaunus vaikinus. Jais kol kas patenkintas. O ir vaikinai nesiskundžia: gauna pas ūkininką valgyti, laiku mokamą oficialų atlyginimą. Vienas vyrukas, vardu Saulius, netgi apsigyveno pas poną Algimantą, nes yra kilęs iš kito rajono. Šiauliuose nuomoti būstą jam neapsimoka, tad ūkininkas priėmė jį į savo didelius namus. Saulius sako, kad jam dabar siulo darba siauliuose dirbti vienoje įmonėje vairuotoju, tačiau jis tikrai neis, nes pas poną Algimantą jam tiesiog per gerai.

Vairuotojai paklausūs 

Darbo biržos konsultantė Jūratė irgi pastebi, kad daugiausiai verslininkai siulo darba siauliuose vairuotojams. „Ši specialybė visada paklausi, nes prekes išvežioti reikėjo ir reikės“, – sako Jūratė. Darbo birža šiuo metu siulo net kelias vietas vairuotojams, tad kai kas tikrai nudžiugs, gavęs darbo. Kaip matyti, svajonių darbai nesimėto, bet niekada nežinai, kas ir kur siulo darba siauliuose, kuris taps beveik tobulu.