Įvairenybės

Siulo darba vairuotojams

Labai spalvinga specialybė – vairuotojas

Siulo darba vairuotojams
Siulo darba vairuotojams

Vairuotojo darbas, atrodo, visiems suprantama specialybė. Tai ne kokios informacinės technologijos, kurias paprastam mirtingajam suvokti ne taip jau ir lengva. Jei mieste pakabinamas skelbimas siulo darba vairuotojams, tai lyg ir viskas aišku. Reikės vairuoti. Iš tiesų šis darbas turi tiek daug skirtingų krypčių, todėl ne visada vienas žodis gali nusakyti tikslią žmogaus specialybę.

Kai kada vairuotojams vairavimas yra ne darbas, o tiesiog gyvenimo būdas. Pavyzdžiui, tolimųjų reisų vairuotojai, kurie daugiau savo gyvenimo praleidžia ant ratų, sunkiasvoriuose automobiliuose, keliaudami po visą Europą ir gabendami tonas sveriančius krovinius. Tokį darba galėtų dirbti tikrai ne kiekvienas. Būtent todėl jį galima vadinti gyvenimo būdu, o ne darbu. Jiems taip pat keliami aukšti reikalavimai. Tokie vairuotojai dažniausiai privalo turėti vairavimo pažymėjimą tam tikrai kategorijai, darbo patirtį, profesinių įgūdžių sertifikatą, leidimą vežti pavojingus krovinius.

Patyrę ir atsakingi vairuotojai, turintys didelę darbo praktiką ir gerus įgūdžius, yra tikras turtas įvairioms transporto įmonėms ir kitiems darbdaviams, kurių firmose reikalingas patikimas, gerai vairuoti gebantis žmogus. Vieni siulo darba vairuotojams po lietuva, kuomet reikia išvežioti prekes, siuntas, pervežti krovinius. Kiti ieško jau minėtų, tolimųjų reisų vairuotojų, kurie galėtų „gyventi“ kelyje po kelias savaites per mėnesį.

Siulo darba vairuotojams ir privatūs asmenys, kurie gali sau leisti samdyti asmeninį vairuotoją. Dabar tai nėra taip populiaru kaip anksčiau. Tarybiniais laikais beveik kiekvienas aukštesnes pareigas užimantis kolūkio vadovas, partijų numylėtiniai, įvairių įstaigų vadovai, turėdavo savo asmeninius vairuotojus. Tai ne tik patogumo, bet prabangos reikalas. Bet jei galimybės leidžia, kodėl gi ne? Asmeniniams vairuotojams keliami kur kas didesni reikalavimai, nei tarkime, viešojo transporto ar krovinių pervežimo. Tokį darba gali dirbti tik išsilavinę, reprezentatyvios išvaizdos vairuotojai. Dažnai yra nurodomas ir aprangos kodas. Pasitaiko, kad privatūs asmenys siulo darbą vairuotojams, galintiems atlikti ypač atsakingus ir konfidencialius žmonių, skubių siuntų ar krovinių pervežimus.

Priklausomai nuo darbo pobūdžio, kai kada darbdaviai siulo darba vairuotojams su savo transportu. Darbinantis, tai būna vienas iš privalumų, kad įmonei nereikia skirti atskiro automobilio ir darbuotojas gali dirbti su savo turima transporto priemone. Su savu transportu siulo darba vairuotojams ir įvairios taksi firmos, neretai ir viešasis mikroautobusų verslas.

Kartais vairuotojas ne tik vairuoja. Nors darbdavys siulo darba vairuotojams darbas turi ir papildomų veiklų, kurios apima krovinių patikrinimą, jų pakrovimą į ir iš transporto priemonės. Kai kurie skelbimai iškart formuluojami taip, jog tampa aišku, koks darbas laukia. Pavyzdžiui,  vairuotojas – kontrolierius, vairuotojas – krovėjas, vairuotojas – sandėlininkas ir panašiai. Papildomoms pareigoms sąžiningi darbdaviai siulo ir papildomus priedus prie atlyginimo.

Ieškantys darbo konkrečiame mieste turėtų ieškoti nurodydami miestą. Ta pati įmonė ar firma kartais siulo darba vairuotojams kaune, Vilniuje ir Klaipėdoje. Jei šie taškai nėra susiję tarpusavyje, tikėtina, kad reikia atskirų vairuotojų kiekvienam miestui. Įvedę interneto paieškoje užklausą siulo darba vairuotojams panevezys (ar bet kuris miestas), gausite rezultatus darbui konkrečiai šiame mieste.

Ieškoti skelbimų geriausia internete. Čia jų daugiausia. Siulo darba vairuojams skelbiu portalas, taip pat cv-online ir ne vienas kitas. Žinantys, ko tiksliai nori, gali iškart kreiptis į įvairias transporto įmones ir savo kandidatūrą pasiūlyti patys. Peržvelgus vien darbo skelbimus internete, galima matyti, kad tikrai daug kas siulo darba vairuotojams, o jų trūksta nuolat. Skelbimų nemažėja, o ir galinčių dirbti šį darbą skaičius išlieka didelis. Rizikuoti niekas nenori, tad darbdaviai, žinodami, kad turi iš ko rinktis, leidžia sau būti labai išrankiais.