Įvairenybės

Siuntos iš Anglijos – Lengviausias Būdas

Siuntos iš Anglijos – Lengviausias Būdas

Per pastaruosius dešimt metų, esant nestabiliai Lietuvos valstybės ekonominei situacijai, tūkstančiai tautiečių, ieškoti geresnių gyvenimo sąlygų, patraukė į kitas, labiau išsivysčiusias Europos sąjungos

šalis. Kaip nekeista, emigrantų daugumą sudaro jaunimas. Vyresnio amžiaus žmonės gimtinėje jau yra įleidę gilias šaknis, ir jiems žymiai sunkiau palikti namus. Bene populiariausia visų laikų Lietuvos migrantų pasirenkama šalis, yra Anglija. Šią valstybę lietuviai renkasi dėl įvairių priežasčių: aukšto pragyvenimo lygio, puikių atlyginimų, bei kitų gerų socialinių garantijų, panašaus į Lietuvos klimato, ir be abejo dėl populiarios, nesunkiai išmokstamos anglų kalbos, kurios pagrindus, nemaža dalis šiuolaikinio Lietuvos jaunimo yra įgiję dar mokykloje.

Šiandien , milžiniška Anglijos lietuvių bendruomenė, svečioje šalyje yra įsitvirtinusi išties puikiai. Dalis jų net yra įkūrę nuosavą verslą. Anglijoje nesunku rasti lietuviškų patiekalų restoranų, įsigyti lietuviškų maisto produktų, ir net gauti lietuviško alaus. Todėl net nukeliavus tūkstančius kilometrų, atvykus į šią šalį, kartais galima pasijusti kaip namie. Beje kelias kaip žinia yra tolimas, todėl nuolatos Anglijoje gyvenantys lietuviai, namo parvyksta itin retai. Kai kurie tautiečiai nėra grįžę net trumpų atostogų metų metus. Laimei šiais pažengusiais laikais nesunku bendrauti su namiškiais telefonu, skypu, facebooke ir kitais būdais.

Kadangi šeimos nariai ir giminės dėl didelių atstumų, vieni kitus gyvai mato labai retai, atsiranda poreikis siųsti siuntas. Juk visi gerai žinome kokios rūpestingo yra mūsų Lietuvos mamos.  Kaip gi sūneliui neperduoti pačios išvirtos uogienės, raugintų agurkų, ar grybų stiklainio. Atvykę laikinai uždarbiauti tėčiai, siunčia gimtadienio dovanas, namuose likusiems vaikams ir žmonai.  Dukra mamai, pigiai Anglijoje įsigytus madingus drabužius, ir taip toliau.. O kur dar svarbios metinės šventės – Šventos Kalėdos, naujieji..

O siuntos iš Anglijos ir į ją, keliauja pačiais įvairiausiais būdais. Vieni savo siuntinius perduoda per tenai naujai vykstančius, ar pargrįžtančius pažįstamus, kiti paprastu valstybiniu paštu, treti per DHL, DPD ir kitas skubių siuntų tarnybas. Bėda ta, kad siunčiant tiek paštu, tiek per kurjerius, siuntos iš Anglijos, pargabenamos gana brangiai. Bene geriausias ir pigiausias būdas yra pasinaudoti paties lietuvių įkurtų, siuntas iš Anglijos ir į ją gabenančių įmonių paslaugomis.