Įvairenybės,  Medicina / Sveikata

Šiuolaikinė migrenos ir galvos skausmų gydymo priemonė – CEFALY

CEFALY – prietaisas migrenos bei galvos skausmų gydymui

Cefaly – tai pirmasis migrenos bei kitų galvos skausmų gydymo elektroterapijos prietaisas, sukurtas galvos skausmams gydyti bei streso profilaktikai, tačiau juo gali naudotis visi žmonės, nes prietaisas sukelia geros savijautos pojūtį. Visiškas atsipalaidavimas bei anksčiau nepatirti geros savijautos pojūčiai kyla dėl raumenų tonuso sumažėjimo ir padidėjusios endorfinų sekrecijos. Cefaly veikia TENS (transkutaninė nervų stimuliacija) principu; prietaisas veiksmingas įvairių galvos skausmų: įtampos, migrenos, neuralgijos, sinuso, klasterinių bei trigeminalinės neuralgijos gydymui bei profilaktikai. Šio medicininio prietaiso saugumas yra užtikrintas ISO 13485 medicinos sertifikatu.

Galvos skausmus kenčia dauguma žmonių, jie nepriklauso nuo amžiaus, todėl nereiktų likti abejingiems ir vaikų galvos skausmui. Cefaly veikia tuos fiziologinius mechanizmus, kuriems žmogaus amžius įtakos neturi, todėl šis medicininis prietaisas yra saugus naudoti netgi vaikams nuo 8 metų bei nėščioms moterims.
Cefaly medicinos prietaisas veikia visiškai individualiai kiekvienam žmogui. Procedūros pradžioje Cefaly matuoja odos varžą ir apskaičiuoja nervinių skaidulų stimuliacijos koeficientus. Prietaise yra integruota elektroninė grįžtamojo ryšio sistema, kuri leidžia tiksliai nustatyti impulso savybes bei generuoti impulsus pagal kiekvieno naudotojo poreikius. Todėl gydymas yra labai patogus, veiksmingas bei individualizuotas.

Cefaly prietaisas generuoja labai tikslius ir švelnius elektrinius impulsus, kurie leidžia pasirinktinai stimuliuoti nervines skaidulas. Cefaly prietaisas unikalaus elektrodo pagalba perduoda elektros impulsus, kurie per akinį nervą stimuliuoja visą trišakio nervo sistemą. Elektros impulsams stimuliuojant nervines skaidulas yra veikiamos nervinės ląstelės, kurios atsakingos už galvos skausmą, migreną bei kitus nemalonius pojūčius. Cefaly prietaisas yra labiausiai naudingas tuomet, kai skausmas yra lokalizuotas priekinėje galvos pusėje, aukščiau akių.

Cefaly pagalba įmanoma gydyti lėtinius ir pasikartojančius galvos skausmus, žymiai sumažinti emocinį labilumą, nerimo priepuolius, bei padėti įveikti stresą. Cefaly yra uždedamas ir naudojamas labai paprastai – tarsi dėvėtume akinius. Cefaly patartina naudoti kasdien, rekomenduojamas 20 minučių gydymo seansas, kurio metu jaučiamas malonus dilgčiojimo pojūtis. Šis pojūtis, dilgčiojimų intensyvumas, gali būti pasirenkamas individualiai, kiekvienam vartojančiajam pasirinkus savo komforto zoną. Dvidešimties minučių gydymo seansas gali būti kartojamas, jeigu skausmo nepavyksta nugalėti vieno seanso metu.

Kaip galvos skausmai koreguoja gyvenimo būdą?

Nors galvos skausmai yra labai nemalonūs, sekinantys bei dažnai atimantys darbingumą, jie nėra pavojingi gyvybei. Visgi, jie žymiai sumažina asmens gyvenimo kokybę, taip pat stipriai, kaip ir kiti rimti sveikatos sutrikimai, tokie kaip diabetas ar aukštas kraujospūdis.

Mediciniai tyrimai rodo, kad žmonės, kurie kenčia reguliarius galvos skausmus susiduria su dideliais apribojimais gyventi pilnavertį gyvenimą – kenčia ne tik darbinė veikla, bet ir artimi žmonės. Daugelio kenčiančiųjų galvos skausmus produktyvumas ryškiai sumažėja visose veiklos srityse, nemaža dalis yra priversti nutraukti savo darbinę veiklą.

Galvos skausmo nereiktų laikyti nepavojingu sveikatai simptomu, nes jis turi dižiulę įtaką ne tik asmens socialiniam bet ir asmeniniam žmogaus gyvenimui. Medicinos tyrimai rodo, kad daugiau nei 70% kenčiančių patirtia sunkumus tarpasmeniniuose santykiuose, įskaitant darbo santykius, susiduria su padažnėjusia depresija bei trumpalaikiu atminties praradimu.

Šie tyrimai kelia nerimą, nes galvos skausmas yra labiausiai paplitęs tarp 25-55 metų amžiaus žmonių. Tai – patys darbingiausi ir socialiai aktyviausi žmogaus gyvenimo metai, taigi galvos skausmai taip pat lemia didžiulę ekonominę žalą.