Būstas

Šiuolaikinė virtuvė

Bėgant metams virtuvė ir virtuvės baldai keitėsi, siekiant patenkinti atsinaujinančius žmonių poreikius. Šiuolaikinės šeimos virtuvė turi atitikti įvairius poreikius. Po darbo dienos šeimos nariai susitinka virtuvėje ir pasidalina dienos įvykiais prie bendro stalo. Šiais laikais virtuvė nėra ta vieta, kur yra gaminamas vien maistas. Taigi šis straipsnis yra skirtas norintiems savo virtuvę paversti modernia, atitinkančia šiuolaikinio žmogaus poreikius. Žinoma, norint sukurti tokią virtuvę reikia žinoti šios evoliucijos seką.

Virtuvėje naudojami prietaisai ir įrankiai nebėra tik viryklė ar šaldytuvas, dabartinė virtuvės įranga atitiktų, bet kokius komercinėse virtuvėse naudojamus įrankius ar prietaisus. Viryklės, šaldikliai, šaldytuvai ir indaplovės dabar turi tiek daug funkcijų, kurios padeda maksimaliai padidinti patogumą ir naudingumą. Šiandien naudojami madingi virtuvės baldų komplektai gerokai skiriasi nuo naudotų kiekvieno iš mūsų močiutės.

Visgi prietaisų ir baldų išvaizda yra tiek pat svarbi kiek ir funkcionalumas. Spintos ir spintelės parduotuvėse siūlomos įvairiausių spalvų, tačiau visų dizainas taip pat leidžia taupyti ir labai reikalingą vietą. Kriauklės virtuvėje taip pat naudojamas ne vien kaip indų plovimui skirta vieta, tačiau ir kaip dekoro detalė.

Virtuvės baldai ir aksesuarai – į šį apibrėžimą dabar telpa daug daiktų. Nuo stalų, baro kėdžių, vyno lentynų iki skirtingų spintų, spintelių modelių. Atskiri virtuvėje esantys baldai ar daiktai turi vienas su kitu derėti, o visas virtuvės dizainas privalo pritapti prie jūsų būsto ar namo stiliaus.

Svarbu:

 • Pasirinkę virtuvės sienų spalvą, stenkitės priderinti šaldytuvo, stalo ir spintelių spalvas ir dydį.
 • Pirmiausia raskite vietą didžiausiems aksesuarams, o tik po to išdėliokite mažesnius.
 • Nepamirškite laikrodžio ant virtuvės sienos.
 • Įsigykite gartraukį, kuris apsaugos virtuvės baldus nuo garų ir nemalonių kvapų.
 • Jei mėgstate vyną, pasirūpinkite vyno lentyna, paliksite įspūdį svečiams.
 • Modernioje virtuvėje derės metalo spalva, taigi parinkite atitinkamus aksesuarus.

Virtuvės baldai

Užpildyta erdvė. Norint nepalinkti laisvos vietos virtuvėje, galima specialiai pas baldžius užsisakyti reikiamus baldus. Pasirinkite kampinį suolą ir didelį stalą, kėdes. Likusią erdvę apstatykite spintelėmis, didesnė vyno lentyną taip pat gražiai atrodys. Tokiam virtuvės stiliui geriau rinktis medinius baldus, kadangi moderno virtuvės šiais laikais būna atviresnės. Beje specialiai baldžių pagaminti baldai bus sunkiai perstatomi į kitas vietas.

Laisvai perstatomų baldų virtuvė. Šio tipo virtuvės paskutiniu metu yra gana populiarios. Baldai virtuvėje gali būtį įsigyti iš skirtingų komplektų, tačiau turėtų derėti tarpusavyje, jie taip pat yra lengvai perstatomi.

Gamykliniai baldai. Aišku iš pavadinimo, kad šie baldai yra surenkami gamyklose, dažniausiai pagaminti iš medžio pluošto. Lietuvoje šio tipo baldai jau gerą dešimtmetį yra vieni populiariausių, dėl prieinamos kainos ir stilių universalumo.

Taigi, kaip tinkamai išsirinkti tinkamiausiu baldus Jūsų virtuvei, pateiksiu keletą patarimų:

 • Prieš renkantis baldus labai svarbu neskubėti ir ištirti esamą pasiūlą, tai yra kompanijas ir produktus. Lietuvoje tikrai lengva palyginti siūlomas prekes interneto pagalba.
 • Prieš pirkdami daiktus susidarykite norų sąrašą, ko reikės, kad jūsų virtuvė atitiktų esamus poreikius: indaplovės, elektrinės viryklės ir t.t.
 • Taip pat nebijokite konsultuotis su parduotuvės konsultantais, jie gali padėti išsirinkti tinkamiausius variantus.
 • Dauguma žmonių renkasi daiktus pagal stilių, spalvą ir turimą biudžetą, bet kur kas svarbesni kriterijai yra ilgaamžiškumas, stiprumas ir funkcionalumas, taigi neapsirikite besirinkdami.
 • Virtuvės įranga ir baldai yra vieni brangiausių kuriant namų interjerą, taigi apskaičiuokite turimą erdvę ir pamąstykite, ar turėsite vietos tam tikriems prietaisams ar jie derės tarpusavyje.

Interjeras