Būstas

Šiuolaikiniai architektūros sprendimai

Greitai keičiantis gyvenimo sąlygoms, keičiasi ir žmonių poreikiai, to pasėkoje keičiasi ir mūsų būstas, šio išvaizda ir netgi statybos būdai. Šiame straipsnyje papasakosiu apie šiuolaikinių namų statybos ypatybes, architektūrinius lauko ir vidaus sprendimus.

Šiuolaikiniuose būstuose naudojami architektūriniai sprendimai

Jau tapo įprasta, kad naujojo stiliaus namai ar butai sujungia kelių laikmečių madas ir istorinius elementus. Dažniausiai siekiama, kad namai būtų jaukūs išorės dizainas sietųsi su kieme esančiais elementais. Šiuolaikinius namus galime atskirti iš:

  • Asimetriškų formų;
  • Geometrinių formų naudojimo;
  • Didelių langų;
  • Pabrėžta stogo linija, stogai dažniausiai plokštesni arba turi daug lūžio vietų;
  • Vieno ar dviejų aukštų;
  • Statyti iš natūralių medžiagų dažniausiai būdingų regionui;
  • Naudojamos ilgaamžės ir ekologiškos detalės, bambukinės grindys ar granitiniai stalviršiai;
  • Optimalus natūralios šviesos išnaudojimas;
  • Kambarių išplanavimas gali būti keičiamas, šitai leidžia padaryti slankiojančios pertvaros;
  • Atsinaujinančių elektros šaltinių naudojimas siekiant apsirūpinti energija.

Kur atsirado naujojo stiliaus namai?

Dauguma architektų pripažįsta, kad naujasis stilius atsirado 20 amžiaus pabaigoje Jungtinėse Amerikos Valstijose. Pats stilius apibrėžiamas labai plačiai, kadangi jame iš tiesų nesivadovaujama naujomis idėjomis. Architektūriniai lauko ir vidaus sprendimai pasiskolinti iš prieš tai vyravusių stilių, tačiau sujungtos į vieną šios idėjos patenkina šiuolaikinio žmogaus poreikius. Kaip bebūtų nors dauguma detalių pasiskolintos šis stilius pripažįstamas kaip naujas ir JAV vadinamas tiesiog šiuolaikiniu.

Skolintasi iš istorijos

Kaip jau minėjau dauguma šiuolaikinio stiliaus detalių buvo pasiskolinta iš praeities. Dažnai architektai naudoja bokštelius, kupolus, įvairias žaliuzes, modernistinio stiliaus pastoges ir stogus. Taip pat akivaizdu, kad iš moderniųjų laikų pasiskolinti plokšti stogai ir dideli langai. Langai yra bene viena aiškiausiai išskiriamų naujųjų namų detalių. Šie yra aukšti, nestandartinių formų, asimetriškai pritaikyti namo formoms.

Kalbant apie namo interjerą, namuose paliekama kuo daugiau atvirų erdvių, beveik nenaudojamos durys, tačiau nenaudojamos šaltos ir griežtos formos, kaip tai darė modernistai. Sušvelninti įspūdį naudojamos medinės detalės: pertvaros, durys, grindys.

Vasaros metu naujuosiuose namuose virtuvė iškeliauja į kiemą, kur iš JAV rančų pasiskolinta lauko virtuvės idėja. Įprastai kiemą nuo namo šiuolaikinio stiliaus namuose skiria stumdomos pertvaros ar langai. Vasarą šios erdvės atveriamos ir maistą galima ruošti lauko kepsninėse, laužavietėse prisėdant prie medinių stalų.

Žaliosios technologijos

Vis stipriau ir stipriau žaliosios technologijos integruojasi į žmonių gyvenimą, taip pat yra ir su šiuolaikinio stiliaus namais. Namuose naudojamos tvarios medžiagos galinčios tarnauti šimtus metų, tai jau minėtos bambukinės grindys ar granitiniai stalai. Dideli langai dienos metu leidžia kambarius užpildyti reikiamu šviesos kiekiu taip taupant energiją. Taip pat dažnai naudojami saulės energijos kolektoriai, kurie puikiai pritaikomi ant plokščių stogų.

Namai tampa mažesni

Nuo 20 amžiaus 8 – tojo dešimtmečio namų pirkėjai reikalavo didelių namų. Rinkoje vyravo požiūris, kad kuo namas didesnis tuo jis geresnis, tačiau šiuolaikinės tendencijos stipriai pasikeitė, brangstant namų išlaikymui ir stiprėjant ekologiškosioms idėjoms žmonės priversti statyti mažesnius namus. Tai ypač pastebima JAV, kuomet dar net neprasidėjus krizei 2007 metais namai buvo pasiekę 770 kvadratinių metrų dydi, tačiau nuo to laiko pradėjo stipriai mažėti.

Taigi šiuolaikinio stiliaus namai nėra labai dideli, viduje vyrauja atviros erdvės, kurias dėka didelių langu dieną užpildo saulės šviesa, taip pat dažnai naudojamos pertvaros. Šie namai artimi modernistiniams stiliui, tačiau išlaiko jaukumą. Taip pat šių namų gyventojai naudoja ekologiškus energijos šaltinius padedančius tausoti, gamtą ir finansus.