Medicina / Sveikata

Šiuolaikiniai lęšiai: svarbūs kontaktinių lęšių privalumai

Lesiai

Ar pavargote nuo to, kad akiniai slysta nosimi žemyn? Ar norėtumėte, kad tam tikros veiklos metu nereikėtų jų nusiimti? Jei šie nusivylimai jums pažįstami, galbūt norėtumėte apsvarstyti galimybę pradėti naudoti kontaktinius lęšius? Ir net jei nerimaujate, ar jie jums galėtų tikti, neleiskite, kad tokie nuogąstavimai jus stabdytų! Kontaktinių lęšių nešiojimas turi daugybę privalumų. Todėl pateikiame jums bent keletą iš jų.

Didesnis komfortas

Pirmiausia: didesnis komfortas! Gali atrodyti nepatogu uždėti lęšį tiesiai ant akies, bet taip nėra. Kontaktiniai lęšiai sukurti taip, kad būtų patogūs. Jie paprastai gaminami iš orui pralaidžios medžiagos, kuri išlaiko maksimalią drėgmę. Tuo tarpu akiniai gali būti labai nepatogūs. Ilgai nešiojant akinius gali skaudėti nosies tiltelis ir ausų viršutinė dalis. Kontaktiniai nesukels šios problemos. Jei kontaktiniai lęšiai nešiojami teisingai, jie visuomet bus labai patogūs.

Platus regėjimo laukas

Kontaktiniai lęšiai suteikia platų regėjimo lauką! Jums nereikės pasukti galvos, kad pamatytumėte ką nors šalia. Vietoj to, norėdami pamatyti tam tikrą objektą, galėsite tiesiog pasukti akis į šoną. Tuo tarpu akiniai apsunkina periferinį matymą. Be to, jums nereikės susidurti su rėmeliais, patenkančiais į jūsų regėjimo lauką.

Jie nėra lengvai sulaužomi

Akinių rėmeliai gali sulūžti bet kokiomis aplinkybėmis. Galite netyčia užkliūti, nukristi nuo dviračio arba laiku jų nepačiupti, kai jie nuslysta. Tačiau kontaktiniai lęšiai nesulūžta nė vienu iš šių atvejų. Kol prižiūrėsite kontaktinius lęšius ir tinkamai juos naudosite, tikriausiai nepatirsite didelių pažeidimų. Nors kontaktiniai lęšiai gali sulūžti ar suplyšti, vis dėlto, palyginti su akiniais, juos sugadinti sunkiau. O kai su lęšiais įprasite tinkamai elgtis, tikėtina, kad su jais turėsite mažiau problemų.

Jie idealiai tinka mankštai ir sportui

Mėgstate išeiti į lauką ir užsiimti fizine veikla? Nesvarbu, ar mėgstate bėgioti, žaisti tenisą, krepšinį, ar ką nors kita, sportuojant ir mankštinantis reikia daug judėti. Jei nešiojate akinius, toks aktyvus judėjimas gali kelti nepatogumų dėl akinių slydimo. Be to, akiniai labai aprasoja net nuo mažiausio prakaitavimo.

Priešingai nei akiniai, kontaktiniai lęšiai puikiai „juda“ kartu su jumis. Jums nereikės rūpintis, kaip juos išlaikyti. Vietoj to galėsite susitelkti į mėgavimąsi sportu ar bet kuria kita pasirinkta fizine veikla. Taigi, kontaktiniai lęšiai suteikia kur kas daugiau judėjimo laisvės!

Galimybė naudoti vienadienius lęšius

Šiandien rinkoje yra siūlomi ir vienadieniai lęšiai, pvz., tokie kaip Soflens Daily Disposable. Tokie lęšiai yra pritaikyti naudoti tik vieną dieną. Tai reiškia, kad vieną dieną juos panešiojus reikia išmesti. Tokiu atveju reikšmingai sumažėja ir galimų infekcijų rizika. Be to, tokie vienadieniai lęšiai yra labai komfortiški ir ypatingai ploni.

Jie nevaržo jūsų stiliaus

Vienas pagrindinių kontaktinių lęšių privalumų, palyginti su akiniais, yra tai, kad jie nematomi. Išsirinkti akinius gali būti didelis vargas, nes norite rasti tai, su kuo gerai atrodysite. Su kontaktiniais lęšiais dėl to nerimauti nereikės.

Patirkite gyvenimą be suvaržymų

Galbūt tai skamba melodramatiškai, bet akiniai tikrai gali sutrukdyti patirti nuostabių gyvenimo akimirkų! Laimei, su kontaktiniais lęšiais tokia tikimybė mažesnė. Nors jie gali pasislinkti, jie nenukris nuo veido ir netrukdys.

Lęšių pasirinkimas

Dabar, kai žinote kai kuriuos kontaktinių lęšių privalumus, galite lengviau nuspręsti, ar jie jums tinka. Priimdami sprendimą atsižvelkite į savo gyvenimo būdą. Jei mėgstate būti lauke, kontaktiniai lęšiai gali būti daug patogesni nei akiniai. Jūsų stilius ir komforto lygis taip pat padės paprasčiau apsispręsti.