Įvairenybės

Skaitmeninė ir įprasta TV – INIT ir VINITA abonentams

Televizijos išradimas prieš daugelį metų prilygo stebuklui. Tačiau šiandien retai kada susimąstome, kokias puikias galimybes turime, galėdami žiūrėti itin geros kokybės įvairiausias televizijos programas, transliuojamas iš viso pasaulio. Tokias sąlygas sudarė pastaraisiais metais sparčiai populiarėjanti skaitmeninė televizija.

Nors dar yra daugybė žmonių, kurie neprisijaukino skaitmeninės televizijos, tačiau iki 2012 metų Lietuvos gyventojai turės pereiti prie skaitmeninės televizijos. Toks masinis skaitmeninimas siejamas su Europos Sąjungos direktyvomis, kurių pagrindu turi būti atsisakyta antžeminės analoginės televizijos, matomos su „kambarinėmis“ arba „kolektyvinėmis“ antenomis. „Mums, kabelinės televizijos tinklams, šis žingsnis itin svarbus. Tačiau dar svarbiau, kad vartotojai suprastų, jog analoginė televizija, transliuojama kabeliniais tinklais niekur nedings, – sako INIT rinkodaros direktorė Olga J. Belova. – Taigi skaitmeninimosi procesas neturi versti INIT arba VINITOS abonentų nerimauti, o atverti naujas galimybes ir padaryti gyvenimą spalvingesnį“.

Prisiminkime televizijos istoriją

Televizijos pavadinimas pirmą kartą pavartotas dar 1900 metais Prancūzijoje, o 1926 metais atidaryta pirmoji televizijos studija Londone, kuri jau transliavo BBC bandomąsias laidas. Galbūt televizijos galimybės būtų pradėjusios plėtotis daug sparčiau, tačiau Antrasis pasaulinis karas šį procesą kiek sustabdė. Karui pasibaigus televizijos vystymuisi pasipriešinti jau negalėjo niekas. Lietuvoje televizija buvo pradėta transliuoti 1957 metais. Tuo metu šalyje buvo apie 30 televizorių, kurių skaičius metų pabaigoje išaugo iki 1,5 tūkstančių. Galbūt kai kas ir dabar prisimena, kaip vaikystėje per vos įžiūrimą ekraną su dideliu pasigėrėjimu stebėdavo neryškią ir nespalvotą televizijos programą. Tik praėjus dar aštuoniolikai metų spalvota televizija buvo pradėta transliuoti ir Lietuvoje. Tačiau pasidžiaugti šia naujove galėjo ne visi – tiesiog tuo metu dar nedaugelis turėjo spalvotų televizorių. Skaitmeninės televizijos istorija Lietuvoje prasidėjo 2002 metais, kai buvo vykdomas skaitmeninės televizijos transliavimo eksperimentas. Nuo 2006 metų skaitmeninės televizijos paslaugas Vilniuje pradėjo teikti telekomunikacijų bendrovė VINITA. Tais pačiais metais bendrovės INIT skaitmeninis signalas pasiekė ir Kauno gyventojus. Tačiau atsiradus šiai naujovei, Lietuvos gyventojai ne taip aktyviai domėjosi ir naudojosi skaitmenine televizija palyginti su užsienyje vyravusia praktika. Didelę įtaką tam turėjo gerokai vėliau Lietuvoje pradėtos diegti pažangios technologijos ir gana ryškūs kultūriniai skirtumai, nes lietuviai kiek sunkiau priima naujoves lyginant su kitų šalių gyventojais.

Kur slypi skaitmeninės televizijos privalumai?

Norintys tapti skaitmeninės televizijos abonentais turi pasirūpinti skaitmeniniu imtuvu, kuris užtikrina kelis kartus geresnę vaizdo kokybę, leidžia pasirinkti norimą televizijos programos kalbą ir subtitrus. Bendrovių INIT ir VINITOS abonentai tokius imtuvus, užsisakius paslaugą, gauna nemokamai. Vienas iš akivaizdžių INIT ir VINITOS teikiamos skaitmeninės televizijos pranašumų – galimybė pačiam abonentui formuoti TV programų paketą pagal savo poreikį. Šiuo metu INIT ir VINITA siūlo 14 teminių paketų, tarp kurių – daugelio mėgstami „Sporto“, „Filmų“, Muzikinis“ programų paketai. Dar vienas skaitmeninės televizijos privalumas – elektroninis programų gidas. Jis suteikia galimybę peržiūrėti laidų sąrašą, greitai surasti televizijos programą, pateikia trumpus laidos ar filmo aprašymus. Programų užrakto kontrolė leidžia tėvams apsaugoti vaikus nuo nepageidaujamų televizijos laidų ir filmų.

Ateityje – asmeninė televizija

Nors Lietuva dar tik žengia į skaitmeninės televizijos amžių, pasaulyje skaitmeninės televizijos galimybės plečiasi. Šiuo metu pasaulyje vyrauja tendencija dar labiau suasmeninti televiziją – kiekvienam vartotojui sudaryti sąlygas pasirinkti filmo ar televizijos laidų transliacijos laiką, įsirašyti įdomių ir aktualių laidų, pasirinkti norimą kalbą ir netgi išvengti reklamos pertraukėlių. Lietuvoje tokiomis paslaugomis galėsime pasinaudoti dar tik ateityje, tačiau jau šiandien turime visas galimybes mėgautis aukščiausios kokybės televizija.

Šaltinis: spredas.lt