Skelbimai internete

Skelbimai

Rašyti skelbimą apie savo gyvenimą

Skelbimai
Skelbimai

Kitiems žmonėms parduoti, išmainyti arba iš jų nusipirkti galima pačius įvairiausius daiktus: nuo visokių smulkmenų (šukų, indų komplektų ir taip toliau) iki buities prietaisų (pavyzdžiui, skalbimo mašinos, indų plovyklės, viryklės ir panašiai) arba iki tokių stambių prekių kaip automobiliai, nekilnojamasis turtas ar kelionių pasiūlymai. Tačiau klysta tie, kurie mano, kad įvairūs skelbimai yra skirti tik kokiems nors daiktams parduoti ar įsigyti. Galima sakyti, kad nemokami skelbimai yra erdvė dalintis savo gyvenimu. Kaip tai suprasti? Skaitykite šį straipsnelį ir tuojau pat viską paaiškinsime.

Internete galima rasti ne vieną vaizdo įrašą, kuriame fiksuojami gatvėje sustabdomi žmonės. Jų klausiama: „Kas jūs esate? Koks jūsų gyvenimo tikslas?“ Retas žmogus tiesiai šviesiai atsako, kad jis yra siela, žmogus arba kokia nors esybė. Dažniausiai žmonės tapatina save su tautybe („Aš – lietuvis!“), pareigomis mėgstamame darbe, kurį dirba („Aš – X įmonės direktorius“ arba „Aš – muzikantas“), ir panašiai. Tokie pasakymai – „Aš esu toks ir toks iš tokios ir tokios šalies“ – yra tarsi asmeniniai skelbimai apie tai, kas mus identifikuoja, kam teikiame pagrindinę reikšmę savo gyvenimuose.

Taigi galimas ir atvirkštinis procesas – įdėtas skelbimas nemokamai, pavyzdžiui, skelbimai internetu ar laikraščiuose, gali, tiesiogine to žodžio prasme, skelbti, tai yra labai daug papasakoti apie mus, apie mūsų gyvenimą ir tai, su kuo jame save siejame. Apie tai galima spręsti netgi iš pačių paprasčiausių skelbimų. Pavyzdžiui, jeigu pateikiami skelbimai crocs avalynei įsigyti arba jeigu jų žmogus ieško, tai greičiausiai jis mėgsta juos nešioti. Tokia avalynė pasižymi patogumu ir praktiškumu – ją lengva valyti, ji yra atspari įvairioms oro sąlygoms ir joje kojos neprakaituoja, vadinasi, žmogus, kuris ieško šių savybių savo nešiojamoje avalynėje, taip pat toks yra: jis mėgsta praktiškumą, daiktuose ir gyvenime ieško paprastumo, patogumo, racionalumo ir funkcionalumo. Jam nebus labai svarbūs išoriniai dalykai, lygiai kaip ir batų papuošimai: kulnai, blizgučiai arba visokios pridėtinės puošnios detalės. Arba, sakykime, tokie skelbimai fotoaparatai jau visiškai tiesiogiai nurodo, kokių pomėgių ar profesijos žmonės juos skaitys arba kurs. Žinoma, tik tie, kurie patys fotografuoja, domisi ir mėgsta fotografiją, taigi dėl to ir nori įsigyti dar vieną fotoaparatą arba jį parduoti. Lygiai taip pat skelbimai juru kiaulytes domins tuos, kurie mėgsta gyvūnus, taigi yra rūpestingi, atidūs, atsakingi ir kitas gyvas esybes mylintys žmonės. Ir, žinoma, skelbimai muzikantams, priklausomai nuo to, koks detalesnis jų turinys, gali papasakoti apie muzikuoti mėgstančius kūrybingus žmones. Pavyzdžiui, kūrybingai parašyti skelbimai apie tai, kad jauni muzikantai ieško salės repeticijoms, gali papasakoti apie ką tik muzikines studijas baigusių žmonių būrelį, siekiantį suburti savo grupę ar kolektyvą, kad galėtų kitiems perduoti ir su visais per muziką pasidalinti idėjomis apie pasaulį, požiūriu į gyvenimą, pozityvu, galbūt net jau subrandinta išmintimi ar realizacijomis. Netgi paprasčiausi skelbimai butu nuoma kartais gali visai nemažai papasakoti – visiems savaime aišku, kad žymiai iškalbingesni tie skelbimai, kuriuose pateikiama daug nuomojamų patalpų nuotraukų ir išsamūs aprašymai, tačiau tikrai ne kiekvienas galbūt pagalvotų, kad žmogus, kuris pats per skelbimus ieško būsto, gali jais papasakoti apie save. Pavyzdžiui, paprastas skelbimas, kad „studentas veganas ieško bendraminčių gyventi viename būste – tinka veganai, vegetarai, žaliavalgiai“, jau ne tik tiesiogiai nurodo, kad kažkoks vaikinas savo kasdienybėje nevartoja ir nenaudoja visiškai jokių gyvūninės kilmės produktų, bet ir tai, kad jam svarbi pačių būsimų namų „aura“, tai yra tas vaikinas yra sąmoningas ir supranta, kad aplinka, kurioje praleidi daugiausiai laiko, turi būti tokia pat, koks stengiesi būti ir pats. Taigi, jeigu veganas ar vegetaras gyvens viename būste su visavalgiu, tikriausiai nieko gero nebus – jiems bus sunku susiderinti tarpusavyje, be to, juos veiks ir subtili namų atmosfera.

Taigi, visai nesvarbu kur gyvenam ir kur teikiam ar skaitom skelbimą (skelbimai siluteje šiuo atveju lygiaverčiai skelbimams Niujorke, Kaune ar Romoje), jei tik juos rašom ir skaitom atidžiai, galime labai daug sužinoti (beje, ir papasakoti) apie save pačius ir apie kitus žmones. Galima sakyti, kad rašomi skelbimai – tai rašomas gyvenimo pasakojimas. Tereikia mokėti skaityti.