Įvairenybės

Skysti tapetai

Namų interjerui – skysti tapetai

Tapetai – viskas aišku, tačiau skysti? Tai pakankamai naujas produktas rinkoje, skirtas sienų ir lubų apdailai. Jie parduodami ne visiems įprastuose rulonuose, o plastikiniuose įpakavimuose. Nors pavadinimas skamba keistai – skysti tapetai paruosimas yra labai paprastas. Šie tapetai yra ekologiški, pagaminti iš natūralių medžiagų. Sausas mišinys sudaromas iš medvilnės, šilkaverpio kokono, neapdoroto šilko, akrilinių rišamųjų medžiagų, celiuliozės, tekstilės pluoštų. Paruošti tapetus gali kiekvienas. Visą sausą mišinį reikia sumaišyti su nurodytu kiekiu vandens ir štai jums skysti tapetai, paruošti „tapetavimui“.

Dažomo paviršiaus paruošimas

Skysti tapetai nėra įnoringi. Jiems nereikia specialaus paviršiaus paruošimo. Tapetai dengia nedidelius įtrūkimus ir plyšius. Dažomas paviršius turėtų būti tolygus, vienspalvis, sausas ir švarus. Svarbu, kad nebūtų išlindusios armatūros ar kitų metalinių dalių, nes tikėtina, kad tose vietose atsiras rūdis.

Skysti, pagal nurodymus sumaišyti tapetai, tepami ant tinkuotų, gipso kartono, betoninių, aliejiniais dažais dažytų, arba polistirolinių paviršių, kurie neturi didesnių defektų. Norint gauti labai kokybišką dangą, patariama sienas gruntuoti specialiais gruntais.

Skysti tapetai interjere prisitaiko puikiai. Ši danga turi didelę spalvų gamą, taip pat galimi įvairūs struktūriniai deriniai. Nudažytus paviršius galima padengti bespalviu laku, kuris suteikia dar didesnį  lygumą ir be abejo, atsparumą vandeniui.

Tapetų charakteristika

Ši danga vis labiau populiarėja dėl gerų savybių, kurios ima viršų, lyginant su kitomis sienų ir lubų dangomis. Skysti tapetai yra tamprios ir elastingos struktūros, taigi paslepia sienos įtrūkimus ir įbrėžimus, taip pat padidina garso izoliaciją, bet yra laidūs orui ir atsparūs drėgmei (ypač nulakuoti bespalviu laku). Taip pat pastebima ir šilumos izoliacija, skystais tapetais padengtas paviršius yra šiltas.

Kaip minėta, ši medžiaga yra ekologiška ir švari, tačiau atspari ugniai. Lengva valyti, nes ji antistatiška ir atstumianti dulkes, o padengus laku, sienas ir lubas galima plauti bei valyti.

Svarbu ir tai, kad šiuos tapetus labai paprasta patiems ir pasiruošti, ir jais dažyti, taigi sutaupysite meistrų darbams.

Kaina

Šiuo metu Lietuvoje yra daug firmų, prekiaujančių įvairiose pasaulio šalyse pagamintais skystais tapetais. Ši interjero danga išsiskiria kainų įvairove, todėl tinka įvairiems interjerams. Danga naudojama, kuriant butų ir gyvenamųjų namų apdailą, taip pat ir prabangių biurų ar net viešbučių apdailą. Pigus skysti tapetai neturėtų labai žavėti. Nežymiai gali skirtis skysti tapetai internetu ir specializuotose parduotuvėse, bet didelis kainų skirtumas turėtų kelti daugiau įtarimų, nei džiuginti.

Kaip atrodo konkretūs skysti tapetai pavyzdziai gali parodyti tik realiai, ne internete. Net ir labai kokybiškos nuotraukos, neparodys tikros spalvos. Vienaip gali atrodyti žiūrint per vieną monitorių, visai kitaip, per kitą. Specializuotose parduotuvėse dažnai būna didesnio ploto nudažyti pavyzdžiai, kurie tikrai padės susidaryti bendrą vaizdą. Skysti tapetai vienaip atrodo ant nedidelio paviršiaus ir visai kitaip gali atrodyti nudažius dideles patalpas namuose.

Brangesni yra japoniški skysti tapetai. Nors geros kokybės, bet kaina tikrai gerokai lenkia lenkiškus. Pastarieji, išbandžiusių teigimų, yra prastos kokybės. Taigi panašu, kad reikėtų ieškoti viduriuko tarp brangių ir kokybiškų bei pigių ir nekokybiškų.

Panašu, kad ši naujiena yra tikrai geras būdas atnaujinti savo namų interjerą už patrauklią kainą ir labai paprastai. Tam nereikia didelių sugebėjimų. Dauguma apsieina ir be meistrų pagalbos, užtenka konsultacijos, kurią galima gauti kiekvienoje specializuotoje parduotuvėje. Skysti tapetai yra tikra naujovė, ilgainiui gal net ir pakeisianti įprastus popierinius tapetus.