Įvairenybės

Slapimo nelaikymas

Trys istorijos – išsigydėme šlapimo nelaikymą

Tik vaikams slapimo nelaikymas gali kelti juoką ir norą tyčiotis iš kitų nelaimėlių. Suaugę žmonės, taip pat patiriantys šią problemą, pripažįsta, kad tai išties sudėtingas ir ilgai trunkantis nemalonumas, kurio linkėti nesinori net ir didžiausiam priešui. „Prokrusto lovos dar palinkiu kartais, bet tik ne slapimo lovos“, – juokauja vienas pacientas, kuriam geltonojo skysčio nelaikymas ilgai gadino gyvenimą. Ačiū Dievui, kaip jis pats sako, pavyko išsigydyti šią problemą. Jis, kaip ir dar du sėkmingai su liga kovoję žmonės, dalijasi savo įkvepiančia patirtimi, kaip gali būti pagydomas slapimo nelaikymas.

Jūra M., 24 m.

Esu labai emocionalus žmogus – kai tik pradedu juoktis, slapimo čiurkšlės iškart sutepa kelnaites. Juokiuosi labai stipriai, kartais net nukrentu nuo kėdės. Tačiau kai pajuntu drėgmę, mane iškart užplūsta siaubinga gėda. Kartais net sapnuoju šį epizodą – mokykla, vyksta egzamino nelaikymas, o aš basa vaikštau po kabinetus, iš vieno į kitą, ir be proto kvatoju. Noriu sustoti juoktis, tačiau niekaip negaliu to padaryti. Žinau, kas manęs laukia – slapimo nelaikymas.

Atrodo, išbandžiau viską, kad tik ši problema pranyktų, ir galėčiau gyventi kaip normalus žmogus. Visų pirma, aš pakeičiau savo interesus – išbraukiau iš gyvenimo visus linksmus pasibuvimus tarp žmonių, stengiuosi nežiūrėti jokių juokingų laidų (pavyzdžiui, „Meilės trikampis“, kur Cololo vaidina moterį, arba „Dar pažiūrėsime“, kur Giedriukas pragyvena tik iš dviejų šimtų litų per mėnesį, arba Bružas skaito eiles…) Stengiuosi niekada nebesijuokti. Deja, kad ir kaip tai bandžiau daryti – nieko nepavyko, liga vis tiek mane pasiveja. Galų gale man padėjo kegelio pratimai, tai tokie pratimai, kur reikia įtempinėti makšties raumenis.

Kevinas, 27 m. (versta iš anglų kalbos)

Jeigu kalbėsime apie tokias nekrikščioniškas problemas kaip slapimo nelaikymas vyrams, tai tikrai neturėsiu, ką pasakyti. Nenoriu kalbėti tokiomis temomis, man šlykštu net galvoti apie apačioje esančius organus. Užvis šlykščiau yra slapimo nelaikymas isgerus. Pačiam susidurti su tokia problema neteko, tačiau kartą svečiavausi pas savo merginą, mylimąją.

Ji gėrė daug vyno, nebuvau mačiusi, kad mergina gertų tiek vyno. Oi, prisiminiau – tai ne aš pas ją svečiavausi, o ji pas mane! Ir tai ne tas kartas, kai ji gėrė daug vyno. Ne, čia ne tas slapimo nelaikymas isgerus alkoholio.

Viskas buvo kur kas baisiau ir šlykščiau, nežinau, kaip man reikės išpažinti tokius dalykus. Tačiau, tiesa sakant, nors ir drovu apie tai kalbėti, tačiau slapimo nelaimymas ją užklupo sekso metu. Man buvo nemalonu, jai taip pat. Todėl aš taip pat susitvarkiau su šia problema – juk mes čia kalbame apie tai, kaip žmogus sėkmingai susitvarkė su slapimo nelaikymas problema, tiesa? Tai, noriu pasakyti, kad mes daugiau tiesiog nebesusitikome. Na, susitikome kokį kartą ar du, bus matyti.

Nelolita, 24 m.

Kiek pamenu, tokia bėda mane kartais vargindavo, tačiau labai jos nesureikšmindavau. Vis dėlto, daugiau problemų kilo po to, kai praėjo devyni mėnesiai nuo to laiko, kai išmokau pati darbuotis namuose – užsikurti pečių ir t.t. Turėjau vaikiną, ir pastojau. Taip atsitiko, kad paskui mane ėmė kamuoti slapimo nelaikymas nestumo metu. Tačiau, tai man buvo nė motais. Ši problema, žinoma, vėliau išnyko savaime, nes aš pagimdžiau – o to labiausiai ir laukiau, taip magėjo sužinoti, kas gims. O gimė vaikas. Džiaugiuos, kad joks slapimo nelaikymas manęs nebekamuoja.