Įvairenybės

Slidinėjimo akiniai – kaip išsirinkti?

Slidinėjimo akiniai – būtinybė ar stilius

Slidinėjimo akiniai yra būtini žiemos sportui, tokiam kaip slidinėjimas slidėmis arba snieglente. Slidininko akiniai teikia slidininkams ir snieglentininkams apsaugą nuo varginančio sniego ir ledo atspindžio, nuo kenksmingų ultravioletinių spindulių, saugo veidą. Itin svarbi akių apsauga – leidžiantis dideliu greičiu nuokalnėn, akiniai apsaugo nuo mažų ledo ir sniego gabalėlių, kurie gali padaryti žalą regėjimui, patekimo į akis. Dauguma akinių yra dideli, uždengiantys didžiąją dalį viršutinės veido dalies, taip suteikdami optimalią apsaugą. Slidinėjimo akinių lęšiai platūs, tad, dėvint juos, išlieka paltus regėjimo laukas ir periferinis matymas. Iš esmės, slidininko ir snieglentininko akinių skirtumai daugiausia kosmetiniai, jie atlieka tokias pat funkcijas.

Iš kokių medžiagų gaminami slidinėjimo akiniai

Dauguma slidinėjimo akinių rėmelių yra gaminami naudojant minkštas, lanksčias medžiagas, įskaitant nailoną, gumą ar propionatines medžiagas. Šios medžiagos išlaiko formą, nepasidaro trapios ir nelūžta šaltyje ir teikia tinkamą apsaugą nuo veido sužalojimo.

Kaip išsirinkti slidinėjimo akinius?

Svarbu, kad slidinėjimo akiniai būtų poliarizuoti, turėtų priešrūkinę technologiją, ventiliacines angas (didesnės ventiliacinės angos geriau apsaugo nuo aprasojimo, tačiau veidas gali sušalti, jei oro sąlygos itin atšiaurios), 100% apsaugotų nuo UV spindulių, , turėtų dvigubus stiklus ir, žinoma, būtų patogūs. Sferiški (ne plokšti) stiklai brangesni, tačiau jie duoda geresnį periferinį matymą, mažiau iškraipo vaizdą ir geriau apsaugo nuo atspindžių. Jei nešiojate akinius, geriausias variantas būtų rinktis didesnius slidinėjimo akinius, kurie apgaubia korekcinius akinius.