Įvairenybės

Sodo namelių projektai

Priemiesčiuose prasidėjo gana chaotiška statyba. Pasiturintis žmogus, užaugęs komunaliniame bute, stengėsi pastatyti jei ne rūmus, tai bent jau vilą. Namo dydžiu buvo stengiamasi tarsi parodyti savo turtines galimybes, name buvo paliekama daug bereikalingos erdvės. Tačiau statyti namus, kurių erdvė neišnaudojama, mažų mažiausiai neracionalu.

Nusprendus pasistatyti sodo namą, iškyla daug reikšmingų kausimų. Vienas pirmųjų ir pagrindinių – kokį sodo namelio projektą pasirinkti? Į galutinį sodo namo projektą turi būti sudėta viskas, ko norisi, apie ką svajojama. Be to, projektas turi atitikti visus statybos reikalavimus, atsižvelgiant į grunto tipą ir kitus veiksnius.

Sodo namų projektai – įvairūs ir atitinkantys kiekvieno kliento skonį, tačiau prieš užsisakant projektą, reikia sau atsakyti į keletą labai svarbių klausimų: kokiam tikslui tarnaus Jūsų sodo namelis? Kiek laiko ten ketinate praleisti? Kokį plotą turi užimti pastatas kartu su priestatais? Atsakymai į šiuos klausimus tiesiogiai turės įtakos namelio projektui, vadinasi, ir Jūsų komfortui būnant jame ateityje.

Jei nepavyksta pasirinkti vieno iš tipinių projektų ir nusprendėte padaryti savo projektą, derėtų atsižvelgti į keletą niuansų: ar statysite mansardą, terasą, pirtį, tualetą? Ar šie mediniai pastatai stovės atskirai, ar bus sujungti į vieną kompleksą? Kaip matyti, padaryti teisingą projektą ne taip jau paprasta – reikia atsižvelgti į daug smulkmenų, apie kurias galbūt nė nepagalvojote. Tačiau užtat profesionaliai suprojektuotas ir kokybiškai pastatytas sodo namelis džiugins Jus ir Jūsų artimuosius keletą dešimtmečių.