Įvairenybės,  Verslas / Ekonomika,  Visuomenė

Spekuliuoti ar dirbti autoservise?

Viename iš lietuviškųjų verslo dienraščių teko skaityti jog mūsų šalyje stipriai sumažėjo susidomėjimas investicijomis į akcijų biržas. Savaime suprantama tam įtakos tūrėjo pasaulinė ekonomikos krizė. Nejučia man iškilo klausimas kas yra saugiau? Dirbti samdomu darbuotoju, tarkime, autoservise ar investuoti turimas santaupas akcijų biržose?

Pradėkime nuo prielaidų sudarymo. Sakykime, kad vidutinis autoserviso darbuotojas, tebūnie viengungis, Lietuvoje uždirba apie 1300 litų atskaičius mokesčius. Mėnesinės tokio gyventojo išlaidos gyvenant didmiestyje būtų apie 1100 litų (remiuosi asmeniniu pavyzdžiu). Galbūt nešvenčiant draugų gimtadienių pavyktų susiveržti diržus iki 1000 litų. Taigi metinis nepaskirstytas pelnas būtų apie 2500 litų. Per metus užsidirbome kelionę į Turkiją.

Kita alternatyva po metų mesti darbą ir investuoti turimą sumą į vertybinius popierius, tiksliau išsireiškiant užsiimti vertybinių popierių spekuliacija. Iš karto sulaukiau atsakymo iš google. Paieškos variklis atsakė: su tokia suma apie spekuliacijas gali tik pasvajoti. Po tokio atsakymo gali pasijausti tikra kvailio vietoje. Pasirodo spekuliacijoms reikalingos kur kas didesnės sumos, dėl nuskaitomų sandorių mokesčių.

Na, o dabar šiek tiek rimčiau, kadangi iš google sulaukiau tik paniekinamų replikų pasikonsultavau su draugais užsiimančiais investicijomis. Šie patarę, kad neturint patirties su tokia suma protingiausia yra investuoti į investicinius fondu, kuriuose jūsų pinigais rūpinasi specialistai. Vis dėlto visą laiką reikia sekti bendrą situaciją ir jūsų pasirinktą fondą bei rinką kurioje yra žaidžiama jūsų santaupomis. Niekada nesekite madomis kaip tai buvo nutikę prieš krizę (didelė dalis Lietuvių tiesiog investavo bet kur). Pasirinkus vidutinės rizikos fondus ir laikotarpį galite uždirbti apie 15 procentų metinių palūkanų tai gerokai daugiau nei siūlo bankai.

Kita alternatyva turint šiek tiek daugiau patirties ilgalaikės investicijos į jūsų pasirinktos įmonės akcijas. Pavyzdžiui investavus į City Service grupę 2009 metų gruodį, 2010 metų rudenį būtumėte uždirbę apie 150 – 200 procentų turėtos sumos. Vis dėlto pastebėti tokias galimybes reikia žinių, patirties ir uoslės.

Taigi kas geriau padangų montavimas autoservise ar spekuliacija? Aišku, kad spekuliacijomis turint mažas sumas net neverta prasidėti, be to greičiausia trūks ir žinių. Visgi kas kita yra ilgalaikės investicijos, jeigu laukiančią kelionę į Turkiją galite nukelti trejetą metų į priekį, laisvalaikiu pasidomėkite akcijų biržomis. Savaime suprantama darbo negalėsite mesti, bet galbūt tinkamai dirbant su savo santaupomis po pralaukto laikotarpio pirksite namą išsvajotoje šalyje.
padangų montavimas